Denník N

Newsfilter: Nezúfajte, Marian K. ešte nestrieľa šampanské

Kočner je zatiaľ voľný. Zmena interrupcií nemá dostatočnú verejnú podporu. Danko podporí Kažimíra v zdanení obchodníkov.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Kočner má slobodu istú len do štvrtka

Marian Kočner strávil po troch nociach v policajnej cele nedeľu v pohodlí svojho domova. Súd ho pustil na slobodu, prokurátor sa odvolá a vo štvrtok sa tak definitívne rozhodne, či budú Kočner a Rusko vyšetrovaní na slobode alebo vo väzbe.

Marian Kočner vzbudzuje silné emócie, preto jeho prepustenie spustilo rýchle reakcie o tom, ako sa ukázalo, že tomuto štátu už nič nepomôže, až po tvrdenie, že prokurátor Šanta je babrák, ktorý nemá nič v ruke.

Opatrne však s tými hodnoteniami o definitívnom konci sveta, spravodlivosti a republiky. 1. Nevieme zatiaľ, čo presne sa v sobotu na súde v Banskej Bystrici udialo, aké tam padli dôkazy, ako argumentovali Kočnerovi a Ruskovi obhajcovia a podobne. 2. O väzbe sa definitívne rozhodne až vo štvrtok v Bratislave, senát Najvyššieho súdu môže mať pokojne iný názor ako podpredseda Špecializovaného trestného súdu Roman Púchovský. 3. Sudca nerozhodol, že Kočner a Rusko sú nevinní – len povedal, že na výsledky trestného konania môžu pokojne čakať aj na slobode.

Počítač na Najvyššom súde vypľuje pridelenie senátu na odvolanie voči prepusteniu Kočnera a Ruska v pondelok. Minimálne tak budeme vedieť, či o nich bude rozhodovať aj sudca Štefan Harabin. Šanca je 1:5, keďže trestnoprávnych senátov je na Najvyššom súde 5.

No ak by aj šťastena vybrala senát, v ktorom sedí sudca Harabin, nemožno vopred predpovedať výsledok. Jednak sa patrí veriť, že aj sudca Harabin je vedený najmä túžbou pomáhať spravodlivosti, ale najmä preto, lebo v trojčlennom senáte má sudca Harabin iba jeden hlas.

Už nikdy to nebude ono. Kočner teraz nebude provokovať jemu typickými arogantnými útokmi na kohokoľvek, lebo by riskoval ďalšie noci v policajnej cele.

Už pochopil, že nie je všemocný, a vie, že polícia teraz

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Interrupcie

Marian Kočner

Newsfilter

Teraz najčítanejšie