Denník N

Skúmal ľudských upírov, ktorí pijú krv: niektorí spia v truhle a nosia umelé tesáky, na iných by ste nič nespoznali

Foto – Fotolia
Foto – Fotolia

Podľa výskumníka v sebe ľudia objavia túžbu po krvi obyčajne v tínedžerskom veku. Svoje pocity vysvetľujú tak, že sa cítia veľmi slabí, no keď sa napijú krvi, pocítia (ako sa zverujú), že naberajú silu.

Najprv mu alkoholom dezinfikoval malé miesto na chrbte, potom zobral hobby skalpel, mierne zarezal do tela a stláčal okolie ranky.

Potom priložil ústa k miestu, odkiaľ prúdila krv, a tekutiny sa párkrát napil.

Keď skončil, ranu vyčistil alkoholom a priložil na ňu obväz.

Takto opisuje svoju skúsenosť so skutočným upírom (z angl. real, human vampire) výskumník John Edgar Browning z Technického inštitútu v americkej Georgii.

Browning patrí k hŕstke ľudí, ktorí sa zaoberajú výskumom skutočných upírov, ktorí sa vyznačujú tým, že pijú ľudskú a zvieraciu krv, od iných ľudí čerpajú „životnú energiu“ alebo oboje.

Chránia identitu darcov

O svojich skúsenostiach s upírmi napísal Browning minulý mesiac článok pre Discover Magazine a zhrnul v ňom poznatky zo štúdie, ktorú vydal pred tromi rokmi v časopise Palgrave Communications.

Pre Denník N Browning vysvetlil, že upíri chránia identitu darcov krvi, aby ich nevystavili nepríjemnému tlaku okolia a neprišli tak o cennú tekutinu, ktorú im darcovia ponúkajú.

„Počas práce v teréne som si uvedomil, že bude ľahšie, ak sa dobrovoľne prihlásim ako darca a nebudem od účastníkov výskumu požadovať, aby odhalili identitu svojich darcov,“ povedal nám Browning.

Výskumník prenikol do komunity upírov v dvoch amerických mestách: v New Orleanse, kde bádal v rokoch 2009 až 2011, a v Buffale, kde bol v rokoch 2011 až 2013.

Bolesti hlavy, únava či žalúdočné kŕče

Podľa Browninga v sebe ľudia objavia túžbu po krvi obyčajne v tínedžerskom veku. Svoje pocity vysvetľujú tak, že sa cítia veľmi slabí, no keď sa napijú krvi, pocítia (ako sa zverujú), že naberajú silu. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie