Denník N

Ján Gordulič: Pocit, že by si na mňa Kočner niečo zbieral, nie je príjemný, ale i tak sme mu to zrátali

Ján Gordulič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ján Gordulič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Moderátor Ťažkého týždňa a producent a majiteľ standupovej šou Silné reči Ján Gordulič hovorí, že najviac hejtov dostáva od fejkových profilov fanúšikov kotlebovcov. Volil už SaS aj Most-Híd. Obe strany uňho skončili.

Ján Gordulič (38) vyštudoval filmovú a televíznu produkciu na VŠMU. Sedem rokov účinkoval v populárnej relácii Pošta pre teba ako poštár Janko. Písal scenáre pre Mafstory a Profesionáli. Moderuje nekorektnú reláciu o politike Ťažký týždeň a je producentom a majiteľom úspešnej standupovej šou Silné reči.

V rozhovore hovorí:

  • či ho dnes ešte ľudia na ulici oslovujú ako Janko z Pošty pre teba
  • či je dnes ťažké byť vtipný a aké vtipy ho bavia najviac
  • čo si zažil v bulvári a prečo prestal s pitím

Vy ste vlastne protekčné dieťa, že?

Moja mama je Štefánia Gorduličová, režisérka dabingu.

To je to meno, čo prečítali po každej rozprávke, ktorú sme pozerávali.

Presne tak. Ešte Svätopluk Šablatúra, Etela Baloghová-Harantová. Mama robila Medveďa Balu, Chip a Dale, Šou Billa Cosbyho, Tie roky sedemdesiate, Priateľov. Otec ma veľmi neriešil, nežil s nami a keď som mal super deň a urobené úlohy, prišla za socializmu televízna Volga a zobrala ma do STV, kde som si v prepisovom pracovisku nabral kazety a pozeral Mickey Mousea. Mama ma nemala kam dať, keď nahrávala dabing a nechcela, aby som bol ako 6 – 7 ročný sám doma. Od malička som stretával Miška Dočolomanského, Zdenku Studenkovú, Mareka Ťapáka a podobne. Všetci ma poznali ako malého Janka. Ale nikdy to nebolo tak, že by mama hovorila, toto je môj synáčik, dajte ho niekam, jej to bolo trápne. To skôr ja som sa tlačil. Napríklad keď som od 16-ich prekladal seriály. Nechcel som brigádovať v pekárni alebo roznášať noviny.

Niekto vám mamu vyčíta?

V diskusiách je to jedna zo základných vecí, že mamička to vybavila. Pri Šou Billa Cosbyho ma donútila prekladať pod pseudonymom. Vybral som si Niko Lagerfeld. Keď som jej to povedal, povedala, že „nenápadné“.

Prečo Niko Lagerferd?

Od dvanástich rokov som bol stále na internete, doteraz ma veľmi bavia počítače. Tam som si vymyslel prezývku Niko a Lagerfeld preto, že som fandil tomu módnemu návrhárovi.

Čo znamená, že vás bavia počítače?

Technológie. Strašne rád konfigurujem routre, ťažím kryptomeny, občas sa stretávam s hackerskou komunitou a hrozne ma to fascinuje.

Od malička ste hrali v divadle?

V dabingu bol vždy problém s detskými hercami, neboli štvor- päťročné deti, tak som tam občas zaskakoval. Ešte na základnej škole som začal chodiť do Ludusu. Myslel som si, že to znamená ľudovo-umelecký súbor, ale je to po latinsky divadlo. Tam som mal pedagogičky Katku Brychtovú a Bibianu Ondrejkovú.

Prečo ste neštudovali herectvo?

Strašne som chcel, ale mama hovorila: urob si slušnú školu, Jano a potom môžeš robiť, čo chceš. Žila s hercami a videla, aké je to ťažké. Stále sú odkázaní na to, či im dá niekto prácu. Chcel som však ísť na VŠMU, tak mi povedala, aby som išiel aspoň na nejakú produkciu. Tak som vyštudoval filmovú a televíznu produkciu.

Čo vás teraz živí?

Silné reči. Som producent tejto šou a jej jediný majiteľ. Zamestnávame 17 standupistov, tourmanažérku, manažérku pre sociálne médiá, grafikov, strihačov, ktorí to celé chystajú. Predáme mesačne okolo dvetisíc lístkov a je úžasné, že nie sme na nikoho odkázaní.

Kedy to začalo byť naozaj úspešné?

Päť rokov to bola taká klubovka, koníček, neboli z toho peniaze. Boli napríklad situácie, že som o tretej poobede pozbieral komikov, išli sme do Banskej Bystrice, tam som vyskúšal mikrofón, na bráne vybral lístky, odmoderoval, zobral si od týpka peniaze, pobalil veci, povedal komikom, aby nepili, že ideme domov, rozvozil som ich a zistil som, že som mínus 200 eur, lebo sme predali málo lístkov. Ale potom som sa pohádal s Jerrym – týpkom, ktorý pre nás vystupoval, a išiel som na pol roka do Mexika na dovolenku. A on urobil konkurenčnú vec – Temné kecy. Mali raketový nástup, silný Facebook, moji komici prešli k nim, lebo im dal peniaze a mne Jerry povedal, že som skončil. Keď som sa vrátil,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozhovory

Teraz najčítanejšie