Denník N

Newsfilter: Užite si dovolenku, Marian K. vám ju úprimne závidí

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Ak sa nič extra nestane, práve čítate posledné letné vydanie Newsfiltra. Vrátime sa v septembri. Krásne leto, milí čitatelia.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple podcastySpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Marian Kočner je vo väzbe

Zapamätajme si mená tých sudcov: František Mozner, Alena Šišková a Martin Bargel. Ak nabudúce ešte niekto použije to klišé, že žiaden sudca sa na ľudí ako Kočner neodváži, treba si na nich spomenúť.

Rovnako na meno prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Jána Šantu. Lebo ľudia ako on dokazujú, že tento štát ani zďaleka nie je prehnitý, vystrašený a skorumpovaný na každej jednej pozícii.

Marian Kočner to už zrejme chápe minimálne od stredy minulého týždňa. Dochádza mu, že taká akcia by nebola možná, ak by s ňou nesúhlasilo minimálne vedenie prokuratúry. Časy, keď si Kočner užíval kamarátstvo s najvyššími ľuďmi na generálnej prokuratúre, sú preč.

Ľuďom ako Kočner vďaka aktuálnemu príbehu zároveň práve dochádza, že aj medzi policajtmi je dosť trpezlivých a hrdých typov. Bez ich práce by prokurátor nemal v rukách nič.

Áno, určite má Kočner ešte dosť ľudí v politike, ktorí mu ostali niečo dlžní. Ich vplyv však už zjavne nie je taký, aby Kočnerovi zabezpečil možnosť stráviť toto leto pri mori.

Nemá momentálne zmysel d

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie