Hetrikom v drese Petržalky zosmiešnil Celtic. Futbalista Juraj Halenár zrejme spáchal samovraždu

Juraj Halenár. Foto – TASR

Je historicky najlepším strelcom slovenskej ligy, no nikdy sa nepresadil v reprezentácii ani v zahraničí.

Je koniec júla 2005. 22-ročný útočník Juraj Halenár prestupuje z Interu Bratislava k čerstvému majstrovi z Petržalky. V hre je aj Banská Bystrica, no kluby sa nedohodnú; v prospech Artmedie navyše hovorí aj to, že hrá o Ligu majstrov.

Po dvoch dňoch mládežnícky reprezentant debutuje v ligovom zápase proti Nitre. Jeho mužstvo prehrá a sám Halenár dostane červenú kartu.

V rozhovore pre Pravdu priznáva, že to nebolo ono, potrebuje sa so spoluhráčmi zohrať, doteraz s mužstvom stihol iba jeden tréning.

Najskôr červená, vzápätí hetrik Celticu

O tri dni je všetko inak. Malý bratislavský klub na požičanom Tehelnom poli demoluje slávny Celtic Glasgow. Hráči Artmedie kombinujú prakticky naslepo, Halenár najskôr doklepáva do prázdnej bránky Vaščákovu prihrávku, po polčase si úlohy vymenia a Petržalka šokujúco vedie 2:0.

Najlepší kúsok si rodák z Trnavy nechal na 76. minútu. Kozák z rohu poslal loptu na šestnástku a Halenárov gólový volej by sa nestratil ani v upútavke na Ligu majstrov. Vzápätí Mikulič pridáva štvrtý gól, a to stále nie je všetko.

V poslednej minúte si Halenár nabieha na prihrávku, akú na Slovensku dokáže dať iba Ján Kozák, a za asistencie pomalých obrancov Celticu sa rúti sám na brankára a posiela loptu pomedzi jeho nohy do brány. 5:0.

V zápase predviedla Artmedia historický výkon a meno Juraja Halenára zrazu poznal každý fanúšik na Slovensku.

„Celé mužstvo hralo excelentne, no keď dá niekto Celticu tri góly ako Halenár, je to niečo výnimočné. Naša investícia sa vyplatila, Juraj má predpoklady na to, aby z neho vyrástol veľký futbalista,“ chválil mužstvo po legendárnom zápase tréner Vladimír Weiss a svojmu novému útočníkovi veštil veľkú budúcnosť.