Denník N

Zidanemu položil telefón, lebo si opakoval pred maturitou z filozofie. Francúz Raphaël Varane sa stal oporou Francúzska aj Realu Madrid

(AP Photo/Martin Meissner)
(AP Photo/Martin Meissner)

Ako mladý futbalista v jednom rozhovore spomínal Keynesovu ekonomickú teóriu.

Hoci ho často prehliadajú, stopér Raphaël Varane má iba v 25 rokoch za sebou desať rôznych semifinálových a desať finálových zápasov. Patrí k najlepším obrancom sveta a najväčším oporám Francúzska, tímu so zrejme najkvalitnejšou defenzívou na MS v Rusku.

Belgičanom veľa ľudí fandilo, ale po včerajšej prehre v semifinále proti Francúzsku (0:1) na svetovom šampionáte vypadli. Thibaut Courtois a Eden Hazard sa sťažovali, že Francúzi nepredviedli žiadny pekný futbal a spoliehali sa len na protiútoky. Zverencom Didiera Deschampsa to však stačilo – po gólovej hlavičke Samuela Umtitiho z rohového kopu sa koncentrovali na defenzívu a Belgicko sa dostávalo do šancí len veľmi ťažko.

Hoci cenu pre najlepšieho hráča zápasu dostal práve Umtiti a naozaj hral vynikajúco, v dueli dvoch vynikajúcich tímov, z ktorých by si na základe výkonov na turnaji zaslúžili postúpiť do finále aj obaja, vynikal i jeho stopérsky partner Raphaël Varane.

Legendárny anglický obranca Rio Ferdinand pri komentovaní zápasu povedal: „Varane neukazuje veľké emócie, a to zbožňujem. Správa sa chladne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

MS vo futbale

Teraz najčítanejšie