Denník N

Ružomberok si na výročie invázie 21. augusta naplánoval Delfské hry s ruskými organizátormi

foto - TASR
foto – TASR

Delfské hry prichádzajú z Ruska. Mladež na podujatí súťaží napríklad vo varení, tancovaní, hre na klavíri či v kaderníctve. To všetko v historicky nevhodnom termíne a v meste, kde mali sovietske vojská základňu. Organizátori teraz tvrdia, že zvažujú presunutia alebo zrušenie akcie.

V Ružomberku sa majú konať Delfské hry, ktoré sa označujú za olympiádu umeleckých zručností mladých. Je to prvýkrát, čo sa toto podujatie odohrá mimo územia Ruska, a naplánovali ich na termín, keď si bývalé Československo bude pripomínať 50. výročie sovietskej okupácie v roku 1968.

Konať sa majú od 20. do 24. augusta. Po novinárskych otázkach o tom, kto a za koľko hry organizuje a prečo sa akcia odohráva práve v čase, keď si budeme na Slovensku pripomínať inváziu vojsk zo Sovietskeho zväzu, organizátori naznačujú, že hry preložia. Alebo možno nebudú vôbec.

Kto je organizátorom? Záhadná ruská organizácia a mesto Ružomberok – hybnou silou je asistent primátora Michal Praženica.

Podľa organizátorov sa na organizácii hier malo finančne podieľať Ruské veľvyslanectvo na Slovensku aj slovenský úrad vlády a tri naše ministerstvá. Táto časť informácie o hrách sa však rýchlo ukázala byť ničím nepodloženou dezinformáciou.

Čo sú to za hry

Čo sú to Delfské hry? Ide o akúsi obdobu olympijských hier mladých umelcov. Prvýkrát sa odohrali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kotleba - kniha od autora tohto textu

Viac info

Teraz najčítanejšie