Denník N

Ľud vs. Peter Sagan

Fanúšikovia čakajú na Petra Sagana pred autobusom tímu Bora počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiari nad Hronom. Foto N - Peter Kováč.
Fanúšikovia čakajú na Petra Sagana pred autobusom tímu Bora počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiari nad Hronom. Foto N – Peter Kováč.

Ak cítime sklamanie alebo pohoršenie, na vine nie je Sagan, ale naše vlastné nereálne očakávania. Sami sme si ich vytvorili, nikto nás o ne nežiadal a nikoho nemajú prečo zaujímať.

Peter Sagan sa rozchádza a je to ešte väčšia správa ako to, že Peter Sagan víťazí, čo je samo osebe vždy správou veľkou. Ak ste politik a chcete mať škandál, ak si chcete privyrobiť, niečo učmajznúť, prípadne niekoho odľahčiť, júl je ideálny, nikto si to nevšimne – spýtajte sa v SNS. Júl je totiž o tom, že Peter Sagan víťazí a ak nevíťazí, prečo nevíťazí.

Lenže Peter Sagan sa tentokrát rozchádza a to nielen tak obyčajne: do médií prišiel list a ľudia majú okolo toho emócie. Chcú vedieť pravdu. Píšu sa články o jeho najväčšej prehre: katolícky chlapec sa predsa nerozchádza, jednoducho sa to nedeje, nesmie sa to diať, je to neprípustné. Namiesto toho majú manželia ďalej žiť vo zväzku, v ktorom nie sú šťastní, a to len preto, lebo katolíci sa nerozchádzajú. Čo v prvom rade nie je pravda, všakáno.

V poriadku, tak sa Sagan rokmi stal verejným majetkom, nie je prvý ani posledný,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Teraz najčítanejšie