Denník N

Policajti majú pohotovosť, v sobotu na obed čakajú na Slavíne Nočných vlkov

Líder Nočných vlkov Alexander Zaldostanov, prezývaný Chirurg, s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Foto – TASR
Líder Nočných vlkov Alexander Zaldostanov, prezývaný Chirurg, s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Foto – TASR

Policajti budú Nočných vlkov monitorovať. Vyhostia ich iba ak porušia nejaké predpisy alebo zákony, tvrdí ministerstvo vnútra.

Viacerí policajti v Bratislave sa musia v sobotu o jednej mimoriadne dostaviť do služby. Dôvodom sú Noční vlci, najväčší ruský motorkársky gang obľúbený u ruského prezidenta Vladimíra Putina. Momentálne sú na ceste do Berlína, kde chcú osláviť 70. výročie konca druhej svetovej vojny.

V sobotu by podľa informácií, ktoré má polícia mali doraziť na Slavín, pamätník obetiam vojny. Polícia ich očakáva medzi jednou a druhou hodinou na obed, no ruské veľvyslanectvo poslalo oficiálnu správu, podľa ktorej dorazia medzi druhou a treťou. „Po kladení vencov na Slavíne údajne bude možnosť kladenia otázok predstaviteľom nočných vlkov,“ napísala ambasáda v pokynoch pre novinárov.

Hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík potvrdil, že polícia sa na nočných vlkov pripravuje. V ceste im nemieni brániť. „Polícia zasiahne, ak budú porušovať predpisy,“ povedal Netík.

Jedenásť členov gangu je podľa informácií polície ubytovaná v hoteli v Ostrave, nevedia, či práve títo smerujú na Slovensko. Pri ostravskom pamätníku videl motorkárov aj reportér idnes.cz.

Ambasáda tvrdí, že prídu z Brna a potom budú pokračovať do Rakúska.

Niektoré krajiny Európskej únie ich vstupu bránili. Poľský minister Grzegorz Schetyna hovoril o „demonštrácii a politickej provokácii, ktorá neprospieva poľsko-ruským vzťahom“.

Minister vnútra Robert Kaliňák ešte vo štvrtok hovoril, že „ktokoľvek poruší zákon, bude potrestaný. Ak tak urobí cudzinec, je zvykom, že je vyhostený“.

Slovensko

Teraz najčítanejšie