Denník N

Sagan o zraneniach: Je to ako vstávať do školy, tiež som trpel

Peter Sagan v 19. etape (AP Photo/Christophe Ena)
Peter Sagan v 19. etape (AP Photo/Christophe Ena)

Peter Sagan prežil svoj najhorší deň na bicykli. „Je to zviera,“ povedal o ňom tímový kolega Daniel Oss.

Už pod prvým ľahkým kopcom musel zatínať zuby a prešiel ho s veľkými problémami na konci pelotónu. Keď prišlo prvé ťažšie stúpanie, stratil kontakt s pelotónom a zostali pri ňom len dvaja tímoví kolegovia.

Peter Sagan však ukázal ohromnú bojovnosť a dokázal sa dostať do grupetta – skupiny, ktorá svojím príchodom do cieľa zväčša uzatvára každú z etáp. Napokon dorazil do cieľa 38 minút a 28 sekúnd po víťazovi a s rezervou stihol časový limit etapy.

„Ak by sme boli na klasike, odstúpil by som. Ak by som nemal zelený dres, možno by som sa tiež rozhodol inak. Mal som ho však na sebe a bol som rozhodnutý prísť do cieľa v limite či po ňom. Dokončenie etapy je pre mňa viac než víťazstvo,“ povedal Sagan pre oficiálnu stránku Tour.

Sakra, čo budem robiť

Sagana výrazne limitujú zranenia, ktoré si privodil pádom v zjazde 17. etapy. Neutrpel žiadnu zlomeninu, ale má mnoho odrenín a modrín. V horskej 19. etape, ktorú sprevádzalo horúce počasie, zažil svoj najhorší deň na bicykli.

„Áno, na bicykli to mohol byť môj najhorší deň. Po páde a zraneniach je skutočne nepríjemné jazdiť na bicykli. Bolo to zlé,“ povedal Sagan podľa Cycling Weekly. „Mentálne som bol na tom dobre, vedel som, že to nemôžem len tak zahodiť, ale po fyzickej stránke to bolo ťažké.“

Sagan sa zväčša snaží jazdiť na jednej z predných pozícií pelotónu, avšak tam sa ukázal iba na chvíľu – v konverzácii s cyklistami Sky. Prvé problémy mal už pri stúpaní štvrtej kategórie, keď do cieľa zostávalo ešte takmer 200 kilometrov.

„Na prvom kopci som bol prekvapený, hovoril som si: sakra,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Tour de France

Teraz najčítanejšie