Denník N

Najlepší futbalista, ktorý nikdy nehral futbal. O najväčšom podvodníkovi v histórii natočili film

Carlos Kaiser dvadsať rokov predstieral, že je futbalista. Keď ho chceli poslať hrať, radšej sa pobil s fanúšikmi a nechal sa vylúčiť.

Brazília dala svetu desiatky skvelých futbalistov a jednu absurdnú futbalovú postavu. Carlos Kaiser žil dvadsať rokov ako futbalová hviezda, užíval si všetok možný luxus a v živote mal jediný problém – loptu.

Do svetových kín prichádza film s názvom Kaiser: Najlepší futbalista, ktorý nikdy nehral futbal. Opisuje príbeh najväčšieho podvodníka v histórii futbalu, ktorý si bez najmenšieho náznaku snahy našiel cestu do špičkových klubov.

Kaiser v skutočnosti hral futbal len ako dieťa na uliciach Ria de Janeiro. Ako chlapca ho priviedli do mexického klubu Puebla, odkiaľ ho po pár týždňoch vyhodili, keďže sa ukázalo, že nevie hrať. Kaiser sa však svojho sna odmietol vzdať.

Trailer:

Mám svalové zranenie

Kaiser sa v civilnom živote volal Carlos Henrique, pochádzal z chudobnej rodiny a keď mal trinásť, prišiel o oboch rodičov. Nikdy nemal chuť byť profesionálnym futbalistom, ale rád sa zabával a chcel žiť ako futbalisti.

Sám si vymyslel prezývku Kaiser po Franzovi Beckenbauerovi, začal obchádzať brazílske bary a vtieral sa futbalovým hviezdam. „Ak ste ho nechali hovoriť, očaril vás. Nemohli ste sa tomu vyhnúť,“ hovoril pre Guardian Bebeto, majster sveta z roku 1994.

Kaiser bol zábavný, šarmantný a každý ho mal rád. Rýchlo sa spriatelil s viacerými známymi futbalistami a mal to byť slávny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie