Denník N

Mladá britská snoubordistka spáchala samovraždu. Jej otec hovorí o nezmyselnom tlaku na športujúce deti

Soutterová nie je vo svete športu ojedinelým prípadom.

Pred niekoľkými dňami otriasla britským športom smrť mladej snoubordistky Ellie Soutterovej. Soutterová spáchala samovraždu v deň svojich osemnástych narodenín. Jej telo našli v lese neďaleko jej francúzskeho sídla v obci Les Gets.

Soutterová patrila k najtalentovanejším britským zimným športovcom, vlani získala na Európskom olympijskom festivale mládeže bronz – jedinú britskú medailu. Očakávalo sa, že v roku 2022 sa zúčastní na olympiáde.

Práve veľké očakávania však pravdepodobne stáli za tragickou udalosťou. S odstupom piatich dní pre britské médiá prehovoril Soutterovej otec Tony, ktorý kritizuje nezmyselný tlak, vyvíjaný na mladých športovcov.

Jedna hlúpa maličkosť

Tony Soutter sa s manželkou rozviedol, keď mala Ellie deväť rokov, a spolu s ňou sa odsťahoval do Francúzska. O dcéru sa staral a sledoval jej sľubne sa rozvíjajúcu športovú kariéru. „Chcela byť najlepšia. Nechcela nikoho sklamať,“ povedal pre BBC.

Soutter sa rozhovoril o psychických problémoch svojej dcéry a tlaku, s ktorým sa musela ako nádejná športovkyňa vyrovnávať. Myslí si, že za jej smrťou je jedna malá, bezvýznamná chyba, ktorú si veľmi vyčítala.

„Prišlo to po tom, ako zmeškala let a nemohla

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie