Denník N

Nové knihy

Príbehy štyroch významných žien, túžiacich napriek nepriazni okolia dôstojne prežiť svoj život, a kultúrno-spoločenská publicistika Viliama Klimáčka sú našou ponukou nových knižných titulov.

Ľuba Lesná: Tisícročná žena

Artforum

Výpovede žien od najstarších čias po súčasnosť majú jedno spoločné – túžbu pravdivo a dôstojne prežiť svoj život. Všetky sú obvinené zo zločinov, ktoré nespáchali, alebo bojujú proti nepriateľskej a nespravodlivej štátnej mašinérii. A svojím statočným životom do poslednej chvíle zanechávajú v čitateľoch optimizmus, že predsa len sa raz nastolí pravda a spravodlivosť. V knihe svoj iný príbeh predstaví antická kráľovná Klytaimnéstra, neter Gustava Mahlera Alma Rosé, Báthoryčka a dcéra bratislavského antikvariátnika Lýdia Piovarcsyová–Steinerová.

Viliam Klimáček: Divná doba

Slovart

„Občas sa cítim ako starnúci Batman, ktorý už má najlepšie roky za sebou. Tohto Batmana trápi, ako vyzerá dnešné Slovensko, je naštvaný, ale už pre to nedokáže veľa urobiť. A tak ten naštvaný Batman sedí doma a aby sa nezbláznil, aspoň píše,“ charakterizuje seba a súčasnú realitu Viliam Klimáček vo svojej najnovšej knihe. Tá obsahuje výber publicistických textov, ktoré písal v rokoch 2009 až 2017 pre Žurnál, Pravdu, SME a Denník N. Dramatik a spisovateľ v nich reaguje na spoločenské aj politické udalosti, komentuje kultúrne počiny.

Teraz najčítanejšie