Slováci si zahrajú o bronz. S Kanadou prehrali 1:5, ale zabojovali

Kanaďan Nic Petan strieľa gól brankárovi Denisovi Godlovi. Foto - TASR/AP
Kanaďan Nic Petan strieľa gól brankárovi Denisovi Godlovi. Foto – TASR/AP

V zápase o tretie miesto našich hokejistov čakajú Švédi už dnes o 22:00 nášho času.

MS hráčov do 20 rokov – semifinále:

Kanada – Slovensko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Petan (Lazar, McDavid), 39. Petan (Lazar, McDavid), 40. Theodore (Duclair), 43. Duclair (Nurse, Reinhart), 52. Petan (Lazar, McDavid) – 40. Šoltés (Paulovič). Rozhodovali: Gofman, Olenin – Lazarev (všetci Rus.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
Kanada: Fucale – Nurse, Theodore, Morrissey, Bowey, Hicketts, Heatherington, Morin – Reinhart, Domi, Duclair – Lazar, Ritchie, McDavid – Virtanen, Paul, Petan – Crouse, Gauthier, Point
Slovensko: Godla – Černák, Rosandič, Jaroš, Holenda, Hochel, Bačik, Jendroľ, Pavúk – Cehlárik, Réway, Lantoši – Koyš, Sukeľ, Skalický – Bondra, Kabáč, Petráš – Paulovič, Rehák, Šoltés

TORONTO. Slovenskí hokejisti po dobrom výkone podľahli v semifinále juniorských majstrovstiev sveta Kanade 1:5 a vo svojom záverečnom zápase na turnaji si zahrajú o bronz proti Švédsku.

Na svoj historicky tretí súboj o tretie miesto nastúpia už v pondelok od 22:00 nášho času.

Finálovým súperom domácich Kanaďanov budú v noci na utorok Rusi, ktorí v prvom semifinále zdolali Švédsko 4:1.

Už to bol iný tím

Slováci mali pravdu, keď hovorili, že sú už iný tím ako v prvom vzájomnom zápase s Kanaďanmi na turnaji (0:8).

Aj keď mali domáci prevahu a išli rýchlo do vedenia, do konca prvej tretiny im boli naši hokejisti vyrovnaným súperom.

Nesklonili sa pred ich fyzickou hrou a v ich obrane dokázali nájsť diery. Za stavu 0:1 si vytvorili pár výborných príležitostí a pred prvou prestávkou bol pomer striel 6:6.

Slovenský gól na 3:1

Gól strelil Šoltés

Favorit začal dominovať až v druhej časti, no mladí Slováci príkladne bránili a až do záveru tretiny prehrávali o jediný gól. Potom však v priebehu 86 sekúnd dostali dva góly a Kanada vyhrávala 3:0.

Tím Ernesta Bokroša sa vrátil do zápasu tri sekundy pred druhou prestávkou, keď po rýchlom protiútoku znížil na rozdiel dvoch gólov Dávid Šoltés, no domáci v záverečnej tretine kontrolovali hru a navyšovali náskok.

Na konečných 5:1 zvýšil tretím gólom v stretnutí Nic Petan, aktuálne najproduktívnejší hráč na turnaji.

Hrdinom bol Godla

Slovenský tím opäť viackrát podržal brankár Denis Godla, ktorý čelil celkovo 44 strelám a domáci diváci ho po zápase ocenili mohutným aplauzom.

„Bolo to ohromujúce,“ povedal pre oficiálnu stránku juniorského šampionátu. „Tento moment si budem pamätať do konca svojho života.“

Slovákov teraz čaká v boji o konečnú tretiu priečku rovnaký súper ako pred šestnástimi rokmi vo Winnipegu – partia okolo Mariána Gáboríka vtedy zdolala Švédov 5:4 a pre Slovensko získala zatiaľ jedinú medailu v histórii šampionátov hráčov do 20 rokov.

🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].