Denník N

Nosko obhajuje post primátora Banskej Bystrice. Pred štyrmi rokmi sa ním chválil Smer, teraz Fico nemá kandidátov

Ján Nosko predstavuje svoju kandidatúru. Foto N – Daniel Vražda
Ján Nosko predstavuje svoju kandidatúru. Foto N – Daniel Vražda

Smer ešte nepredstavil kandidáta vo väčšine krajských miest. Voľby budú v novembri.

Ján Nosko, primátor Banskej Bystrice, sa bude znovu uchádzať o post. Zatiaľ jediným oficiálnym protikandidátom je Igor Kašper (kandidoval aj za župana), za ktorým stojí pravicová koalícia.

Pred štyrmi rokmi sa stal Ján Nosko primátorom Banskej Bystrice a napriek tomu, že kandidoval ako nezávislý, za svoj úspech to vydával Smer.

Ako sa k nemu prihlásil Smer

Aj vďaka Noskovmu víťazstvu spred štyroch rokov Smer oddialil debakel. Smer podporil nezávislého kandidáta a mohol tak hovoriť, že má po voľbách primátorov štyroch krajských miest (aj Košice, Žilinu a Nitru). Podporu pre Noska vtedy oznamoval dnešný premiér Peter Pellegrini.

Potom prišiel výrazný prepad Smeru vo vlaňajších župných voľbách a strana sa k týmto komunálnym voľbám stavia veľmi opatrne. V krajských mestách takmer nemá kandidátov, v Žiline končí Igor Choma a jeho nástupcu nepredstavili, podobne to je v Košiciach, kde už nebude kandidovať Richard Raši, v Prešove postavia málo známeho mestského poslanca Miroslava Benka a v Bratislave zrejme podobne ako v župných voľbách budú bez kandidáta.

Nosko sa stal primátorom ako nezávislý s podporou Smeru, SNS a SDKÚ. Aj teraz hovorí, že sa uchádza znovu o post primátora ako nepolitický kandidát. Zatiaľ ho oficiálne nepodporila žiadna z politických strán, Nosko však pripustil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komunálne voľby 2018

Teraz najčítanejšie