Kaliňák bol na detektore lži a ten podľa neho dokazuje, že na únose sa nepodieľal

Záber zo správy na detektore lži Roberta Kaliňáka.

Bývalý minister vnútra tvrdí, že detektor ako možné klamstvo vyhodnotil len dve odpovede – že nikomu v živote neublížil a že sa nebojí výsledku detektora. Tvrdí, že je pripravený spolupracovať s vyšetrovateľmi, na novinárske otázky už nechcel odpovedať.

Poslanec Smeru, podpredseda strany a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák absolvoval včera test na detektore lži. Dnes to oznámil novinárom.

Kaliňák oznámil, že vybral experta, u ktorého v minulosti test absolvoval aj Igor Matovič a novinári tieto výsledky považovali za relevantné. Ide o firmu Akruks, ktorú vlastní Nihad Malkic. Test sa uskutočnil na prístroji Diana-7 vyrobenom v Rusku.

Bývalý minister vnútra tvrdí, že odpovedal na štyri kľúčové otázky: či vedel v čase návštevy vietnamského ministra o únose občana Vietnamu, či pomáhal tento únos organizovať a či dával pokyny zamestnancom ministerstva vnútra, aby pomáhali únos organizovať, a či mal informáciu, že omámený občan bol preložený do delegácie. Kaliňák na všetky otázky odpovedal nie a prístroj ich podľa neho vyhodnotil ako pravdepodobne pravdivé. (Celá Kaliňákova správa na konci textu.)

Video: Kaliňák hovorí o detektore lži

Dve odpovede ako nepravdivé

„Tento prípad je o útoku nielen na moju osobu, ale aj na krajinu ako takú. Preto som v rámci obrany siahol po tomto extrémnom a neštandardnom nástroji. Ja som svoj sľub splnil a myslím si, že teraz je na ťahu Denník N, ktorý túto obludnú hru rozpútal. Vyzývam preto redakciu, aby sa rovnako zodpovedne postavila k tejto téme, pretože doteraz žiadnym spôsobom nepreukázala dôveryhodnosť zverejňovaných informácií.“

Denník N minulý týždeň zverejnil príbeh, ktorý nám rozpovedali policajti. Ich svedectvo hovorí, že ochrankári prekladali do policajnej kolóny človeka, o ktorom im šéf protokolu povedal, že je opitý a že „Kali o tom vie“.

Kaliňák povedal, že iba dve otázky, ktoré dostal, prístroj vyhodnotil tak, že pravdepodobne nehovorí pravdu. Išlo o otázky, či sa bál, že tento prístroj nevyhodnotí jeho odpovede správne, a či niekedy v živote niekomu urobil niečo zlé. Kaliňák vraj na obe otázky odpovedal nie, ale nebola to asi pravda. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Únos Vietnamca

Teraz najčítanejšie