Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Kaliňák bol na detektore lži a ten podľa neho dokazuje, že na únose sa nepodieľal

Záber zo správy na detektore lži Roberta Kaliňáka.
Záber zo správy na detektore lži Roberta Kaliňáka.

Bývalý minister vnútra tvrdí, že detektor ako možné klamstvo vyhodnotil len dve odpovede – že nikomu v živote neublížil a že sa nebojí výsledku detektora. Tvrdí, že je pripravený spolupracovať s vyšetrovateľmi, na novinárske otázky už nechcel odpovedať.

Poslanec Smeru, podpredseda strany a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák absolvoval včera test na detektore lži. Dnes to oznámil novinárom.

Kaliňák oznámil, že vybral experta, u ktorého v minulosti test absolvoval aj Igor Matovič a novinári tieto výsledky považovali za relevantné. Ide o firmu Akruks, ktorú vlastní Nihad Malkic. Test sa uskutočnil na prístroji Diana-7 vyrobenom v Rusku.

Bývalý minister vnútra tvrdí, že odpovedal na štyri kľúčové otázky: či vedel v čase návštevy vietnamského ministra o únose občana Vietnamu, či pomáhal tento únos organizovať a či dával pokyny zamestnancom ministerstva vnútra, aby pomáhali únos organizovať, a či mal informáciu, že omámený občan bol preložený do delegácie. Kaliňák na všetky otázky odpovedal nie a prístroj ich podľa neho vyhodnotil ako pravdepodobne pravdivé. (Celá Kaliňákova správa na konci textu.)

Video: Kaliňák hovorí o detektore lži

Dve odpovede ako nepravdivé

„Tento prípad je o útoku nielen na moju osobu, ale aj na krajinu ako takú. Preto som v rámci obrany siahol po tomto extrémnom a neštandardnom nástroji. Ja som svoj sľub splnil a myslím si, že teraz je na ťahu Denník N, ktorý túto obludnú hru rozpútal. Vyzývam preto redakciu, aby sa rovnako zodpovedne postavila k tejto téme, pretože doteraz žiadnym spôsobom nepreukázala dôveryhodnosť zverejňovaných informácií.“

Denník N minulý týždeň zverejnil príbeh, ktorý nám rozpovedali policajti. Ich svedectvo hovorí, že ochrankári prekladali do policajnej kolóny človeka, o ktorom im šéf protokolu povedal, že je opitý a že „Kali o tom vie“.

Kaliňák povedal, že iba dve otázky, ktoré dostal, prístroj vyhodnotil tak, že pravdepodobne nehovorí pravdu. Išlo o otázky, či sa bál, že tento prístroj nevyhodnotí jeho odpovede správne, a či niekedy v živote niekomu urobil niečo zlé. Kaliňák vraj na obe otázky odpovedal nie, ale nebola to asi pravda. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Únos vietnamského občana

Slovensko

Teraz najčítanejšie