Denník N

Tenistka Serena Williamsová trpí popôrodnou depresiou: Mala som pocit, že nie som dobrá matka

Serena Williamsová po zápase s Johannou Kontovou. Foto – AP/Tony Avelar
Serena Williamsová po zápase s Johannou Kontovou. Foto – AP/Tony Avelar

Americká tenistka zverejnila osobné trápenie a ukázala, prečo je pozitívnym vzorom mnohých žien.

Najlepšia tenistka svojej generácie Serena Williamsová pred niekoľkými dňami utrpela na kurte prehru, na aké u nej nie sme zvyknutí. Na turnaji v San José prehrala s Britkou Johannou Kontovou za 53 minút 1:6, 0:6.

Williamsovej sa nič nedarilo, urobila 25 nevynútených chýb a vôbec po prvý raz v profesionálnej kariére uhrala v zápase iba jednu hru. „Hlavou mi prebieha toľko vecí, že ani nemám čas byť šokovaná prehrou,“ povedala po zápase podľa The Guardian.

Williamsovej sa v septembri minulého roka narodila dcéra Alexis Olympia. Po pôrode sa u Sereny objavili ťažkosti s dýchaním a kvôli krvným zrazeninám na pľúcach a v brušnej dutine musela podstúpiť operáciu. Bojovala o život a v nemocnici sa zotavovala šesť týždňov.

Williamsová sa uzdravila a vrátila sa aj k tenisu. Po debakli od Kontovej však zverejnila informácie o osobnom trápení, ktoré prežíva v posledných týždňoch.

Nie som dobrá matka

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zažije 10 percent tehotných žien a 13 percent žien po pôrode určitú formu duševnej poruchy. Williamsovú trápi popôrodná depresia.

„Posledný týždeň pre mňa nebol ľahký. Vyrovnávala som sa s niektorými osobnými vecami a bola som v depresii. Najmä som mala pocit, že nie som dobrá matka,“ napísala na sociálnych sieťach.

Serena už v máji v rozhovore pre magazín Harper´s Bazaar načrtla, že materstvo pre ňu nie je jednoduché. Spomenula si, ako sa v jeden deň rozplakala. „Nemohla som nájsť Olympiinu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie