Forsberg strelil prvý hetrik na MS, Švédi nedali Rakúšanom šancu

(AP Photo/Petr David Josek)

Švédí porazili Rakúšanov vysoko 6:1, Filip Forsberg si pripísal hetrik.

A-skupina:

Rakúsko – Švédsko 1:6 (0:3, 0:3, 1:0)

Góly: 54. Heinrich (Komarek, Latusa) – 14. Forsberg, 19. Klefbom (Sjögren, Josefson), 20. Lander (Eriksson, Forsberg), 29. Forsberg (Eriksson, Ekman-Larsson), 30. Lindholm, 32. Forsberg (Lander, Ekman-Larsson). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Stricker (Švaj.) – Lhotský (ČR), Suominen (Fín.). vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše: Rahimi (Švédsko) 10 min. za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 14.051 divákov

Rakúsko: Swette (32. Starkbaum) – Peter, Iberer, Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mühlstein, Mitterdorfer – Lebler, M. Raffl, Herburger – T. Raffl, Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Petrik, Fischer, Woger – Cijan

Švédsko: Nilsson – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Rahimi, Ahnelöv, Ekholm – Forsberg, Eriksson, Lander – Lindström, Ericsson, Möller – Hjalmarsson, Lindholm, Rask – Sjögren, Josefson, Lundqvist

Švédski hokejisti triumfovali aj vo svojom druhom vystúpení v A-skupine MS nad Rakúskom presvedčivo 6:1. Prvým autorom hetriku na tohtoročnom šampionáte sa stal ich útočník Filip Forsberg.

Vedenia sa ujali Švédi v závere prvej tretiny a v priebehu 42 sekúnd inkasovali dva góly.  Na ľade sa pohybovali výrazne voľnejšie a svojimi skúsenosťami trestali rakúske zaváhania.

Do druhej sirény zaknihoval hetrik Forsberg a po šiestom góle vystriedal Swetteho v rakúskej bránke Starkbaum. Švédi potom na ľade dominovali, no bezgólové konto napokon neudržali, v 54. minúte prekvapila Nilssona pomerne ľahká Heinrichova strela švihom.

Švédi nastúpia v pondelok o 16.15 h proti Lotyšsku, Rakúšania sa o deň neskôr o 20.15 h stretnú s Francúzmi.