Denník N

Padá Kaliňák, želajte si niečo

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Bolo teplo a tomu zodpovedalo aj dianie okolo únosu vietnamského občana. A hoci celý škandál nepohne preferenciami, môže predsa len mať dôsledky.

  • Zaregistrovala sa nová politická strana pod názvom Betlehem.
  • NATO odporučilo Slovensku investovať do iných transportérov, ako nakúpila SNS.
  • O Mariánovi Kočnerovi sa hovorilo, že ho nikdy nezatknú, ak ho zatknú, tak ho prepustia, a ak ho neprepustia, tak mu určite nesiahnu na majetok. Teraz ho zatkli, neprepustili a na majetok mu siahli.

Videli ste v predchádzajúcej časti:

Vietnamská komunistická strana uniesla z Nemecka svojho občana. Previezla ho do Prahy, odtiaľ do Bratislavy, kde sa únoscovia spolu so svojou obeťou pripojili k oficiálnej delegácii, ktorá tam práve rokovala. Rokovanie bolo narýchlo zorganizované, netrvalo ani hodinu, neprinieslo žiaden výsledok a nikoho o ňom neinformovali.

Ku kolóne áut vietnamskej delegácie sa cestou späť na letisko pripojilo aj auto s únoscami. Auto poskytlo Slovensko. Únoscovia spolu s členmi delegácie nastúpili na palubu slovenského vládneho špeciálu, ktorý im Slovensko zadarmo požičalo, lebo v núdzi poznáš priateľa a tak podobne. Všetci na ňom odleteli do Moskvy. Bolo to skoro, ako keby rokovanie ani nebolo rokovaním a Vietnamci sa na Slovensku len zastavili, aby si vyzdvihli svojho občana.

Policajti, ktorí sa akcie zúčastnili, vypovedali o tom, že prebiehala neštandardne a že počas nej zaznelo, že Robert Kaliňák, vtedy ešte minister vnútra, o všetkom vie. O prípad sa začala zaujímať nemecká polícia. Robert Kaliňák povedal, že Vietnamci nás škaredo — ale naozaj škaredo — podviedli. A to sme si mysleli, že sme kamaráti. Okrem neho si to nemyslí prakticky nikto — ani to, že nás podviedli, ani to, že sme kamaráti.

Nemci sa teraz dosť hnevajú: škandál je taký veľký, že aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Únos Vietnamca

Teraz najčítanejšie