Denník N

Maskotom majstrovstiev sveta v hokeji bude medveď. Zvažovali aj vlka a barana (+foto)

Maskotom prvých majstrovstiev sveta na Slovensku bol vlk Gooly.

Novým maskotom budúcoročných majstrovstiev sveta v hokeji na Slovensku bude medveď hnedý, ktorý vystrieda vlka Goolyho. Meno nového maskota vyberú fanúšikovia v hlasovaní na oficiálnom facebookovom profile majstrovstiev.

„Veríme, že hokejový maco prinesie nášmu tímu, ale aj ostatným účastníkom majstrovstiev veľa šťastia a zároveň si dokáže získať srdcia fanúšikov bez ohľadu na ich národnú príslušnosť,“ uviedol v tlačovej správe šéf organizačného výboru MS Igor Nemeček.

Proces tvorby vizuálu trval niekoľko mesiacov a na starosti ho mala reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett. „Najprv sa hľadal vhodný symbol, následne jeho vizuálna podoba, ktorá musela spĺňať rôzne produkčné, ale aj komunikačné kritériá. Na záver sa finalizovalo umelecké stvárnenie,“ povedal kreatívny riaditeľ agentúry Juraj Dvorecký.

Medveďa vybrali spomedzi troch návrhov. „Pričom všetky verzie boli naozaj silnými kandidátmi. Rozhodovalo sa medzi baranom, vlkom a medveďom,“ uviedol Dvorecký.

Medveď má na sebe oblečený hokejový výstroj, ktorý dopĺňajú prvky inšpirované slovenským folklórom. Má na sebe bačovský opasok a pastiersky klobúk. Jeho základné hokejové držanie tela dopĺňajú pózy vychádzajúce zo slovenských ľudových tancov.

„Medveď ako maskot reprezentujúci Slovensko symbolizuje silu, odvahu a bojovnosť. Zároveň je výrazným predstaviteľom našej fauny a má tiež dôležité postavenie v slovenskom folklóre. Práve pre tieto svoje charakteristiky je prirodzeným nástupcom vlka Gooolyho. V neposlednom rade zhmotňuje túžbu hokejovej verejnosti po znovunadobudnutí sily slovenského hokeja. Veď ako sa hovorí, si silný ako medveď,“ vysvetlila riaditeľka komunikácie MS Michaela Grendelová.

Meno maskota bude definitívne známe 22. septembra. Do 28. augusta môže verejnosť posielať svoje návrhy, z ktorých budú vybrané dva finálové. Podobným spôsobom vyberali fanúšikovia meno aj pred ôsmimi rokmi, keď prišlo 14 504 návrhov.

„Následne maskota vyrobíme v životnej veľkosti a predstavíme ho verejnosti. Medveď sa nebude pohybovať iba v hľadisku hokejových arén v Bratislave a Košiciach, ale využiť ho chceme už pri promo aktivitách smerom k budúcoročnému šampionátu,“ povedal riaditeľ marketingu majstrovstiev Vladimír Janček.

[Športové podcasty Denníka N: Apple – Google – Spotify – Podbean – Deezer – YouTube – RSS]

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie