Švajčiari si pripísali prvú výhru na MS, Francúzov zdolali 3:1

(AP Photo/Petr David Josek)

Desať minút pred koncom viedli Švajčiari len o gól, po odvolaní francúzskeho brankára strelili tretí gól do prázdnej brány.

A-skupina:

Francúzsko – Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Raux – 16. Hollenstein (Brunner, Josi), 22. Josi (Fiala, Blum), 60. Suri (Brunner). Rozhodcovia: Hodek (ČR), Rantala (Fín) – Puolakka (Fín.), Philblad (Švéd.), vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše: S. Treille 5+DKZ za údery do oblasti hlavy a krku, Roussel (obaja Fr.) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8780 divákov

Francúzsko: Huet – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – S. Da Costa, Roussel, Desrosiers – Meunier, S. Treille, Bertrand – Fleury, Y. Treille, T. Da Costa – Claireaux, Guttig, Lamperier

Švajčiarsko: Genoni – Streit, Du Bois, Blum, Josi, Helbling, Grossmann, Geering – Hollenstein, Romy, Brunner – Fiala, Almond, Suri – Bodenmann, Ambühl, Bieber – Trachsler, Schappi, Wieser

Švajčiarski hokejisti zvíťazili na MS v Česku nad Francúzskom 3:1 a do tabuľky A-skupiny si pripísali prvé tri body. Švajčiari viedli po dvoch tretinách 2:0, Francúzom sa podarilo zdramatizovať duel zásluhou gólu Damiena Rauxa v 49. minúte. Skóre uzavrel pri hre súpera bez brankára Reto Suri.

Úvod duelu bol opatrný z oboch strán, diváci v pražskej O2 aréne videli viac vylúčených ako gólových šancí. Skóre mohli otvoriť pri vlastnom oslabení Švajčiari, ale Roman Josi sa zoči-voči Cristobalovi Huetovi nepresadil. V 16. minúte dostal za hrubý faul Sacha Treille trest na päť minút plus do konca zápasu a Švajčiari následnú výhodu využili.

Na začiatku druhej časti hry zvýšil na 2:0 Josi, ktorý sa presadil po samostatnej akcii. V polovici zápasu podržal Švajčiarov brankár Leonardo Genoni, ktorý zlikvidoval nebezpečné strely obrancu Hecquefeuilleho.

Francúzom sa podarilo znížiť v 49. minúte, keď v skrumáži pred švajčiarskou bránkou skóroval Damien Raux. V snahe vynútiť si predĺženie Francúzi v závere odvolali brankára, čo využil Reto Suri a gólom do prázdnej bránky uzavrel skóre stretnutia.

Švajčiari nastúpia v utorok o 16.15 h proti Nemecku, Francúzi si v rovnaký deň o 20.15 zmerajú sily s Rakúšanmi.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].