Zakázané zhromaždenie kotlebovcov v Snine: Mazurek, Kotleba, asi 200 ľudí a dvaja mestskí policajti (+foto)

Okresné mestečko na ukrajinskej hranici zažilo v piatok na hlavnom námestí míting Kotlebovej strany, ktorý primátor Štefan Milovčík (nezávislý) zakázal.

Foto N – Andrej Bán

Do Sniny, na rozdiel od Kriváňa, trafili.

Už hodiny pred zakázaným zhromaždením jazdí po meste stranícka dodávka ĽSNS a cez reproduktory pozýva na akciu o pol šiestej podvečer. Zvolávateľ, poslanec Milan Mazurek, cez deň opakovane navštívil problémovú Palárikovu ulicu.

Odvážne rozhodnutie míting zakázať zdôvodnilo vedenie mesta extrémistickým charakterom ĽSNS a zameraním zhromaždenia proti komunite miestnych Rómov. Sociálne siete aj televízie v uplynulých dňoch priniesli masívne šírenú správu o útoku rómskych žien na mladú ženu za to, že jej (uviazaný) pes pohrýzol jedno z ich detí – tie ho predtým k útoku vyprovokovali.

Kotlebovci, podobne ako v minulosti na iných miestach, incident tohto druhu zneužili na vlastnú propagáciu.

„No go“ Palárikova ulica?

Hodinu pred plánovaným začiatkom je námestie prázdne. Iba pri fontáne, dodávke a stánku ĽSNS s petičnými hárkami na podporu kandidatúry Mariana Kotlebu na prezidenta sa o čomsi dohadujú dvaja mestskí policajti s Mazurekom.

„Vysvetlili sme mu, že ak to bude míting s pôvodne plánovaným programom, môže byť rozpustený. On nám však povedal, že je to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Nová kniha Andreja Bána Slon na Zemplíne

obchod.dennikn.sk