Denník N

Na Harabina je podnetov viac, sudcovská rada posúdi aj urážanie predsedníčky súdu Švecovej

Foto – Denník N a TASR
Foto – Denník N a TASR

Trestné oznámenie predsedníčky súdu na Štefana Harabina uzavrela polícia ako podnet na jeho disciplinárne potrestanie.

Podnet špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na disciplinárne potrestanie sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina nie je jediný, ktorým sa bude zaoberať v septembri na zasadnutí sudcovská rada tohto súdu. Teraz u nej skončil aj ďalší podnet týkajúci sa bývalého predsedu Najvyššieho súdu. Poslal jej ho minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) potom, čo ho polícia informovala o uzavretí vyšetrovania trestného oznámenia predsedníčky Najvyššieho súdu Daniely Švecovej na Harabina. Gál podnet rade odstúpil pred niekoľkými dňami.

Juristútka, zlodejka, vražda

Švecová podala trestné oznámenie na svojho predchodcu pred rokom. Pozbierala všetky jeho výroky na svoju adresu a políciu žiadala, aby ho stíhala za ohováranie a krivé obvinenie.

Harabin o nej povedal, že dennodenne porušuje zákony, kolaboruje so Smerom, je „Kaliňákova juristútka“, znefunkčnila Najvyšší súd, „nemáme papier, nemáme na čo písať, totálny chaos“. Ďalej sa vyjadril, že zneužíva právomoc verejného činiteľa, trpí duševnou poruchou, podľahla schizofrénii, pevnými krokmi kráča do Pezinka (kde sídli psychiatrická nemocnica – pozn. red.), spáchala krádež, je hlúpa a je podozrivá z prípravy vraždy v štádiu pokusu (rozbitá lampa na disciplinárnom pojednávaní). 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Štefan Harabin

Teraz najčítanejšie