Denník N

Trnava má už teraz istý štvormiliónový zárobok. Slovenským klubom ukázala, ako na európsky úspech

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

Spartak Trnava si zahrá skupinovú fázu Európskej ligy prvý raz v klubovej histórii. V žrebe dostal kvalitných súperov: Anderlecht Brusel, Fenerbahce Istanbul a Dinamo Záhreb. Za Fenerbahce hráva Martin Škrtel.

Do každého duelu pôjde v pozícii v outsidera, ale v tej sa Trnavčania očividne cítia najlepšie – ukázali to aj vo Fortuna lige, aj počas leta v európskych pohároch, keď vyradili napríklad Legiu Varšava.

Pred jeseňou potrebuje tím posily, športový riaditeľ Pavel Hoftych už avizoval, že by mohlo prísť až trio nových hráčov. So štrnástimi či pätnástimi futbalistami sa totiž Európa aj slovenská liga zvládnuť určite nedajú.

Pre slovenský futbal je postup Trnavy veľkým pozitívom: klub si už teraz zarobil okolo štyroch miliónov eur. Za každé víťazstvo jej príde na účet 570-tisíc eur, za remízu 190-tisíc. Navyše, Trnava pomôže aj konkurenčným slovenským klubom, keďže zvýši koeficient slovenského klubového futbalu. Je teda možné, že naše kluby budú v budúcnosti nasadzované a budú začínať v pokročilejších fázach predkôl.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na atraktívnych súperov a pre väčšinu hráčov v kádri budú zápasy Európskej ligy asi najväčším úspechom kariéry.

Trnava zároveň ukázala spôsob, akým sa slovenské kluby môžu dostať do skupín európskych pohárov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie