Denník N

Veronika Remišová: Teraz je čas na veľké a odvážne projekty

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Je najvýraznejšou tvárou OĽaNO, ale doteraz nie je členkou hnutia. Jej politická budúcnosť je otvorená, či bude kandidovať za prezidentku, sa stále nerozhodla.

Igor Matovič v máji na otázku, či sa nebojí, že mu vy a možno aj ďalší poslanci odídete k Andrejovi Kiskovi, povedal: „Určite nie.“ Môže byť stále pokojný?

Nikto z nášho klubu nikam neodchádza. Pracujeme spolu tak ako doteraz. Je polovica volebného obdobia, bilancujeme niektoré veci, pripravujeme nové programové dokumenty. Dôležité je, že v našom klube ťaháme za jeden povraz.

Budete v najbližších voľbách kandidovať za OĽaNO?

V politike nič nie je také neisté ako budúcnosť. Zatiaľ sme žiadnu inú alternatívu nerozoberali. Momentálne sa spolu s kolegami sústreďujeme na dôležité priority, ktoré by posunuli Slovensko k lepšiemu. Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v podstate nič nezmenilo, vládne tu rovnaká drzosť a arogancia zo strany vládnej koalície. Vidíme to na škandáloch na ministerstve vnútra, pôdohospodárstva či na ministerstve obrany. Jediný spôsob, ako sa to dá zmeniť, sú voľby.

Kedy ste sa naposledy stretli s prezidentom?

Pri oficiálnej príležitosti, keď pán prezident oslovil všetky strany, či chcú predčasné voľby alebo rekonštrukciu vlády.

Ako vnímate, že sa rozhodol pokračovať v politike?

Ťažko sa mi to hodnotí, keďže o jeho zámere ešte nič nevieme a jeho projekt zatiaľ neexistuje. Nie je známe, akých voličov chce oslovovať, aké hodnoty bude zastávať a s akými ľuďmi chce spolupracovať. Očakávame, že pán prezident podrobnosti zverejní v novembri.

Dal vám Andrej Kiska priamo alebo sprostredkovane ponuku podieľať sa na jeho novej strane?

S pánom prezidentom som sa o tomto projekte

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Slovensko

Teraz najčítanejšie