Denník N

Wikipédia predpovedala prehru 0:69. Dáni sa hádajú, proti Slovensku nastúpia s treťoligistami a futsalistami

Pred dvoma rokmi sa pred štartom kvalifikácie na MS 2018 v Rusku o konflikte ohľadom kolektívnej zmluvy hovorilo aj v slovenskej reprezentácii, ale hráči na zápasy normálne nastúpili.

S Anglickom doma prehrali 0:1, rovnakým výsledkom podľahli aj o mesiac v Slovinsku a body zo štartu kvalifikačného cyklu im nakoniec chýbali, keď sa do baráže nedostali ani napriek druhej priečke v skupine.

Do Trnavy mal dnes prísť kvalitný súper. Dáni hrali na svetovom šampionáte v Rusku naozaj dobre, dostali sa až do osemfinále, kde vypadli v penaltovom rozstrele s Chorvátmi, neskoršími finalistami.

V bránke majú vynikajúceho Kaspera Schmeichela (Leicester City), syna legendárneho Petra Schmeichela, v strede zálohy jedného z najlepších tvorcov hry na svete Christiana Eriksena (Tottenham Hotspur), v obrane Simona Kjaera (FC Sevilla) a ďalších hráčov z popredných európskych líg.

aktuálna nominácia Dánska na zápas v Trnave:

brankári: Morten Bank (Avarta), Victor Vobbe Larsen (TPI), Christoffer Haagh (Jagersborg Boldklub)
obrancovia: Christian Bannis (TPI), Mads Priisholm Bertelsen (TPI), Christians Bommelund Christensen (Jagersborg Boldklub), Victor Hansen (Frederikssund), Nicolai Johansen (Vanlose), Daniel Nielsen (Vanlose), Kasper Skrap (TPI)
stredopoliari: Rasmus Gaudin (Vanlose), Adam Fogt (Kastrup), Anders Hunsballe (Greve), Oskar Hojbye (Vanlose), Christopher Jakobsen (Hillerod), Rasmus Johanson  (HIK),  Kevin Jorgensen (Jagersborg Boldklub), Kasper Kempel (Skovshoved),  Simon Vollesen (Birkerod)
útočníci: Anders Fonss (TPI), Troels Cillius Nielsen (Birkerod), Christian Offenberg (Avarta), Daniel Holm Sorensen (Skovshoved), Louis Veis (Jagersborg Boldklub)

Dánsko patrí k širšej európskej špičke a pre Slovensko by bolo kvalitným testom pred štartom Ligy národov, v ktorej naši začínajú cez víkend zápasom na Ukrajine.

Dáni však neprišli ani s jednou zo svojich hviezd, dokonca ani s náhradníkmi a ani so svojím ligovým výberom. Mužstvo je zložené prevažne z treťoligistov a štvrtoligistov.

Na Twitteri sa objavila fotografia dánskeho novinára Kiana Fonoudiho, ktorá zachytila dánskych futbalistov, ako čakajú na autobus MHD na bratislavskom letisku. Pripomínali skôr tím okresnej ligy, keďže nemali jednotné oblečenie od sponzorov.

V kádri sú aj ôsmi futbalisti z druhej dánskej divízie, čiže tretej najvyššej súťaže v hierarchii: útočník Christian Offenberg je s piatimi presnými zásahmi najlepším strelcom súťaže.

Dopĺňajú ich štvrtoligisti a dokonca aj hráči futsalu, športu podobnému futbalu, ale hranému v krytých priestoroch a na menšom ihrisku. Dánski futsalisti však až takí dobrí nie sú: v celosvetovom rebríčku sú až na 51. priečke, nad nimi sú aj Šalamúnove ostrovy.

Kozák: Nedá nám to nič

„Zo športovej stránky nám tento zápas nedá nič, no musíme to rešpektovať. Naša príprava je narušená, keby to dali vedieť včas, mohli sme sa s nimi prípadne dohodnúť a čas na prípravu využiť oveľa lepšie ako týmto spôsobom. Máme náš program, podľa toho sa riadime. V prvom rade sme sa tešili na dánske mužstvo, ktoré má vysokú kvalitu. Aj naši fanúšikovia sa určite tešili na výborných futbalistov. Pre našich hráčov by bola výzva konfrontovať sa s účastníkom MS, ale situácia sa mení,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák.

Ak si Kozák chcel pred Ligou národov otestovať nejakú novú formáciu alebo spoluprácu hráčov, zápas so slabým Dánskom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie