Denník N

Hviezdy Tour de France aj vo vašej obci. Štartuje Okolo Slovenska, zatiaľ len s jedným Saganom

Najväčšou hviezdou Okolo Slovenska bude Julian Alaphilippe. Foto - tasr/ap
Najväčšou hviezdou Okolo Slovenska bude Julian Alaphilippe. Foto – tasr/ap

Na cyklistické preteky Okolo Slovenska prídu po prvý raz v histórii tímy najvyššej možnej úrovne World Tour. Organizátorom sa podarilo pritiahnuť na štart 62. ročníka špičkové tímy Bora-Hansgrohe a Quick-Step Floors.

Diváci tak budú mať jedinečnú príležitosť vidieť a stretnúť cyklistov ako Julian Alaphilippe, Niki Terpstra či Juraj Sagan.

Generálny riaditeľ pretekov a prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara pre Denník N hovorí, že získať spoločnú fotografiu alebo podpis by nemal byť pre fanúšikov problém. „Samozrejme, cyklisti sú zvyknutí, hlavne tí lepší.“

Príležitosť stretnúť cyklistov bude pred štartom aj v cieli každej z etáp.

„Tesne pred štartom to už býva dosť uzavreté, ale pred každou etapou sa cyklisti chodia podpisovať na malé pódium. Vtedy je každý ochotný sa podpísať, odfotografovať. Samozrejme, aj v cieli pred vyhodnotením. Je to ich život, sú zvyknutí na popularitu, takže toto nie je problém,“ pokračuje Privara.

Program Okolo Slovenska 2018:

  • 12. september: prológ (Poprad – Poprad, 1,6 km)
  • 13. september: 1. etapa (Poprad – Štrbské Pleso, 164 km)
  • 14. september: 2 etapa (Ružomberok – Dubnica nad Váhom, 192 km)
  • 15. september: 3 etapa (Dubnica nad Váhom – Nitra, 180 km)
  • 16. september: 4. etapa (Nitra – Galanta, 157 km)

Jurajov útok na pódium?

Mimoriadne silný tím poslal na Slovensko najmä Quick-Step. Jeho súčasťou sú napríklad víťaz dvoch etáp a vrchárskej súťaže na Tour de France Julian Alaphilippe, víťaz Paríž-Roubaix a Okolo Flámska Niki Terpstra či belgický majster Yves Lampaert.

Na pretekoch sa v drese Bory-Hansgrohe zúčastnia aj dvaja z troch slovenských cyklistov vo World Tour – Juraj Sagan a Erik Baška. Peter Privara verí, že Juraj Sagan by mohol bojovať o najvyššie priečky v celkovom poradí a šprintér Baška zaútočí na etapové víťazstvo.

„Ak bude Juro Sagan v pohode, mohol by s podporou tímu bojovať o stupne víťazov. Erik Baška sa po ťažkom zranení vracia do formy, myslím, že ku koncu sezóny by mohla vrcholiť. Posledná etapa v Galante je preňho ideálna, ak by sa skončila jeho víťazstvom, bola by po tejto strane spokojnosť,“ hovorí.

Nominácie Quick-Stepu, Bory a ďalšie známe mená:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie