Denník N

Kandidát Borguľa po odchode zo Smeru: V strane som hovoril nahlas, teraz ich už ohovárať nebudem

Martin Borguľa. Foto N - Vladimír Šimíček
Martin Borguľa. Foto N – Vladimír Šimíček

V máji odišel zo Smeru ich najviditeľnejší komunálny politik Martin Borguľa. V rozhovore hovorí o tom, prečo nebol proti zákazu hazardu, o kauze upratovacieho tendra aj o svojej nákladnej kampani na starostu Starého mesta.

Ste poslanec župy, mesta aj Starého mesta, teraz chcete kandidovať na starostu Starého mesta. Stíhate to?

Teraz som poslancom župy, mesta aj mestskej časti, treba ale povedať, že sú to všetko vedľajšie pracovné úväzky. Nie je to ako u poslanca Národnej rady, že mu funkcia zaberá celý deň. Tie tri funkcie zaberajú dosť času, ale dá sa to stíhať bez problémov. Výhoda tej trojpozície je v tom, že sa navzájom viete dopĺňať. Ďalej už mienim kandidovať iba na mestského poslanca a na starostu. Tieto dve pozície považujem za veľmi podstatné. Pokiaľ starosta nie je aj mestským poslancom, dokáže vo svojej mestskej časti pôsobiť len veľmi oklieštene.

Vaše aktivity skôr hovoria o tom, že to nestíhate. Podľa štatistiky, ktorú v apríli zverejnili Staromestské noviny, ste spolu s poslankyňou parlamentu Remišovou chýbali na najviac rokovaniach a boli ste len na 31 percentách hlasovaní. Prečo?

Hovorím to, a preto aj kandidujem, že Staré mesto nefunguje – čistota, zeleň a tak ďalej. To, ako nefunguje navonok, nefunguje ani smerom dovnútra. Miestne zastupiteľstvá sú častokrát iba hádkami, úplne nezmyselnými informačnými bodmi, ktoré sú úplne o ničom. Nechcem sa jednoducho zúčastňovať hádok a prekáračiek a energiu radšej venujem tam, kam treba.

Nechýbate len na hádkach a prekáračkách. Nechodíte na hlasovania – boli ste ani nie na tretine.

Garantovane som na každom jednom dôležitom hlasovaní bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Bratislava

Teraz najčítanejšie