Denník N

Pri lete do Moskvy sme klamali iba Poľsko. Bielorusko ani Rusko s Vietnamcami problém nemali

Robert Kaliňák a vládny špeciál. Foto N – Tomáš Benedikovič
Robert Kaliňák a vládny špeciál. Foto N – Tomáš Benedikovič

Ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo, že Poľsko najprv zamietlo žiadosť o prelet slovenského vládneho špeciálu s Vietnamcami.

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo ďalšie informácie o lete vládneho špeciálu, ktorý vlani 26. júla odletel s vietnamskou delegáciou z Bratislavy do Moskvy. Na palube údajne bol aj unesený vietnamský manažér Trinh Xuan Thanh, ktorého tri dni predtým v Berlíne podľa nemeckej polície unieslo vietnamské komando.

Ministerstvo zahraničných vecí sa stalo súčasťou kauzy preto, že pri letoch vládneho špeciálu podáva žiadosť o prelet krajinami, nad ktorými lietadlo letí. Robí tak potom, čo dostane žiadosť od leteckého útvaru ministerstva vnútra, zahraničný rezort je tak teda len sprostredkovateľom informácie o lete.

Čo nestačí Varšave, v Moskve a Minsku stačí

V prípade letu, ktorým sa prepravovala vietnamská delegácia, smerovala žiadosť do Poľska, Bieloruska a Ruska. Ministerstvo už dávnejšie zverejnilo, že do Poľska sme poslali dve žiadosti – najprv sme 25. júla uviedli ako dôvod cesty prepravu vietnamského ministra verejnej bezpečnosti. V druhej žiadosti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Únos vietnamského občana

Slovensko

Teraz najčítanejšie