Denník N

Newsfilter: Slovenské železnice sa púšťajú do veľkého kazašského dobrodružstva

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kočner má opäť menšiu nádej, že nestrávi roky za mrežami. 2. Železnice majú nechceného víťaza obrovskej zákazky. 3. Slovensko bráni Orbána zmesou naivnosti, demagógie a logických havárií.

Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Kočner má opäť menšiu nádej, že nestrávi roky za mrežami

Marian Kočner má na krku ďalšie trestné stíhanie. A opäť je podozrivý, že falšoval dokumenty, aby sa dostal k majetku, ktorý mu nepatrí.

Prípad je pomerne komplikovaný a siaha až do roku 2005. Vtedy si údajne konateľ firmy Sprint-Press zobral pôžičku 10 miliónov korún od Kočnerovho známeho, ktorý sa objavil napríklad aj v kauze Glance House. Polícia už túto zmluvu považuje za falošnú.

Nasledovala séria prevodov údajnej pohľadávky, iných právnych úkonov a súdnych sporov, ktoré sa skončili rozhodnutím, že firma má Kočnerovi zaplatiť 1,35 milióna eur. Teraz jej hrozí exekúcia.

Nová konateľka Sprint-Pressu prostredníctvom právnika podala v roku 2017 na Kočnera trestné oznámenie. Polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z podvodu v štádiu pokusu a marenia spravodlivosti až koncom marca po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Prípad je veľmi ďaleko od akéhokoľvek záveru. Je však ďalším signálom, že Kočner je vo veľkých problémoch, prišiel o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie