Denník N

Slobodné a demokratické kradnutie peňazí (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Bezák a Goda vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Prešľap týždňa

OLAF označil Slovensko za druhého najväčšieho podvodníka pri čerpaní eurofondov. „Lepšie“ je len Maďarsko. Hrozí nám opäť trest. Ale zlé meno a hanba zostane. Imidž krajiny, ktorá nevie alebo nechce transparentne a účelne používať peniaze z EÚ. Máme nový Murphyho zákon: čím viac protikorupčných opatrení prijmeme, tým väčšia je miera korupcie.

Udalosť týždňa

Nie sme vygumovaní a vieme, že ani kura nehrabe zadarmo. Takže obedy pre deti, samozrejme, nie sú zadarmo. Ale keďže sú práve deti u nás najviac ohrozené chudobou, pomoc týmto deťom je namieste. Otázka je, akým spôsobom byť solidárni. Dotáciami pre všetky deti na obedy bez ohľadu na príjem rodičov? Alebo adresne tým, ktoré to potrebujú? Alebo znížením daní pracujúcim rodičom a zvýšením ich čistého príjmu? Mali by sme o tom mať šancu diskutovať, ide o naše peniaze.

Podcenená udalosť

Výsledky agentúry AKO preferencií „prezidentských“ kandidátov nemerajú šance prezidentských kandidátov. Keďže reálna ponuka vo voľbách sa nebude zhodovať s ponukou na výber v prieskume, výsledky budú iné.

 

Ján Štrasser, spisovateľ

Udalosť týždňa

Udalosťou týždňa (mesiaca, roka, desaťročia) je pre mňa fakt, že základnou činnosťou v slobodnom a demokratickom štáte je pri jeho súčasnej (len súčasnej?) politickej reprezentácii slobodné a demokratické kradnutie peňazí z verejných zdrojov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie