Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koľko by stála nová stanica, ak jedna čakáreň a chodba vyjdú na milión

Slávnostné otvorenie novej čakárne pre cestujúcich na hlavnej stanici v Bratislave. Martin Erdössy vľavo, pri ňom minister dopravy Árpád Érsek. Foto - TASR
Slávnostné otvorenie novej čakárne pre cestujúcich na hlavnej stanici v Bratislave. Martin Erdössy vľavo, pri ňom minister dopravy Árpád Érsek. Foto – TASR

Hlavná stanica v hlavnom meste má o dve miestnosti viac – stálo nás to milión. Rekreačné poukážky budú pre firmy povinné, lebo si to zmyslel predseda Danko. Poslanci priamo v parlamente vedome porušujú zákon.

[Tip na knihu od Denníka N: Ľudskosť. Optimistická história človeka.]

Správy dňa vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Železnice hrdo hlásia dve nové opravené miestnosti

Minister dopravy Árpád Érsek v piatok na bratislavskej hlavnej stanici otvoril dve rekonštruované miestnosti, ktorých obnova stála Železnice Slovenskej republiky oficiálne 825 560 eur bez DPH.

Bývalú jedáleň a halu prerobili na čakáreň a prechodovú miestnosť.

Aj všetky ostatné detaily dávajú tejto prestavbe obrovskú šancu dostať sa na slovenskom Facebooku medzi top fenomény mesiaca.

Tá cena je naozaj takmer milión eur. V cene je aj reštaurovanie dvoch fresiek a dvoch historických stĺpov a elektroinštalácie, všetko sa robilo v plnej prevádzke stanice, no aj tak zatiaľ chýba akékoľvek vysvetlenie, ako sa mohla cena dostať až takto vysoko.

Stavebnú firmu vybrali ŽSR podľa všetkého prieskumom trhu, čiže neverejne.

Minister dopravy Érsek so svojím nezameniteľným šarmom k tomu povedal, že pôvodne tam bola vývarovňa, kde on jedával pľúcka na smotane.

Minister dopravy aj riaditeľ železníc o tých dvoch miestnostiach vynovených hnedými obkladačkami povedali, že už to konečne vyzerá ako „v strednej Európe“ a zodpovedá to „požiadavkám 21. storočia“.

Štátni manažéri pripomenuli, že podobné prestavby budú pokračovať za takmer tri milióny, ktoré už vyčlenila vláda. Nechtiac tým do veci zatiahli aj primátora hlavného mesta Nesrovnala, ktorý tento prísľub dostal od koalície ako dar k volebnej kampani.

Samotný Nesrovnal mal tentoraz dobrý odhad a slávnostného otvorenia dvoch škaredých miestností za milión eur sa osobne nezúčastnil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie