Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Danko by sa mal od hanby schovávať, namiesto toho tu tomu šéfuje

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Most nechápe, prečo Smer a SNS pomáhajú mafiánom. 2. SNS to ťahá od desiatich k piatim. 3. Predseda Európskeho parlamentu nás označil za ďalšieho adepta na sankcie.

Správy týždňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Most nechápe, prečo Smer a SNS pomáhajú mafiánom

Koncom predchádzajúceho týždňa sme sa dozvedeli, že bruselská protikorupčná jednotka OLAF od Slovenska chce, aby do úniového rozpočtu poslalo 300 miliónov eur, ktoré tu v rokoch 2013 a 2014 nepreclila mafia pri dovoze tovaru z Číny.

Pri podvodoch takéhoto rozsahu je jasné, že zločinci museli mať svojich ľudí aj na finančnej správe, čo jej vedenie začiatkom tohto týždňa de facto potvrdilo, keď František Imrecze povedal, že po kauze uňho skončilo viacero ľudí. Naznačil, že za mrežami nie sú len pre nedostatok dôkazov. Ani on však z prípadu nevychádza bez poškvrny. Síce ho zľahčuje, ale je jasné, že o podvodoch nás OLAF informoval skôr, ako pripúšťal.

Nič sa však nedeje. Namiesto toho, aby Robert Fico, za ktorého vlády sa podvádzalo, niečo zásadné urobil, prípad bagatelizoval.

Potom sa ukázalo, ako Kaliňákova polícia pomáhala Kočnerovi. Dnes už Pavla Ruska s Mariánom Kočnerom polícia stíha za pokus podviesť Markízu o 70 miliónov, ale ešte pred rokom Kaliňákova polícia rovnaký prípad ututlala. Opäť sú všetci spokojní.

To najzaujímavejšie – potopili Žitňanskej protimafiánsky zákon. Ak ste zločinec, aktuálne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie