Denník N

SaS treba pochváliť. Zvyšku opozície ukázala odvahu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

SaS našla odvahu na nepopulárnu kritiku populárnych opatrení.

Autor je politológ

Komunálne voľby máme pred dverami, poznáme už aj zopár prezidentských kandidátov a niektoré vrabce na streche čvirikajú dokonca aj o voľbách do Národnej rady. Že vraj budú oveľa skôr, než v plánovanom termíne. Nech už tie operence majú pravdu alebo nie, než povieme hop, aj parlamentné voľby budú na dohľad.

Dokonca sa už črtajú aj predvolebné témy. Vyvolávanie strachu z migrantov je síce osvedčenou taktikou ako mobilizovať frustrovaných voličov, ale pripomeňme si rok 2016. Robert Fico v roli rýchlo kvaseného odborníka na medzinárodnú migráciu a multikulturalizmus rozhodil medzi dovtedy pokojné slovenské obyvateľstvo poriadnu dávku strachu z nových kultúr, náboženstiev a civilizácií. Ale potom stačilo, aby zdravotné sestričky spolu s učiteľmi ukázali svoj hnev z ich bezútešnej situácie a na fiktívneho nepriateľa ohrozujúceho našu kultúru, civilizáciu, vieru, či štátnosť sa razom zabudlo.

Predvolebné slovo – zadarmo

Migrantov nejaký zakomplexovaný politik počas kampane určite vytiahne, ale dominantnou témou predvolebného obdobia sa črtá byť zázračné slovko „zadarmo“. Schválne bude v tomto texte písané vždy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Obedy zadarmo

Komentáre

Teraz najčítanejšie