Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico chce Kisku exemplárne potrestať podľa nemeckého vzoru

1. Smer už vzal prezidentovi iniciatívu a chce aj kompetencie. 2. Žitňanská odchádza od Bugára a odchádza v zlom. 3. Rusko SNS ukázalo, že aj láska má svoje hranice.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Smer vzal prezidentovi iniciatívu a chce aj kompetencie

Smer prišiel s návrhom, aby už prezident nemohol vyberať ústavných sudcov. Podľa súčasných pravidiel by mu mal parlament na každé voľné miesto poslať mená dvoch kandidátov, z ktorých si jedno vyberie. Po novom by mal byť výber len na poslancoch.

Zásadná zmena by bola aj v tom, že kým dnes na výber kandidátov stačí jednoduchá väčšina hlasov (teoreticky 39 poslancov), po prenesení právomoci na Národnú radu by ich bolo treba až 90, teda ústavná väčšina.

Je to teda niekde na polceste medzi súčasným neudržateľným stavom a požiadavkou opozície a prezidenta, aby najskôr poslanci zvolili ústavnou väčšinou kandidátov, spomedzi ktorých by si potom Kiska či jeho nasledovníci vyberali tak ako doteraz.

Kiska ponížený a oslabený

Most ani SNS sa zatiaľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie