Rusko zdolalo Dánsko 5:2, rozhodnutie prišlo až v závere

V 50. minúte znížil Spelling na 2:3 a Dánsko pomýšľalo na vyrovnanie. Góly Mozyakina a Tarasenka v 58. minúte však definitívne rozhodli o Ruskom triumfe.

B skupina (Ostrava)

RUSKO – DÁNSKO 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Panarin (Dadonov, Šipačov), 14. Mozjakin (Malkin), 39. Dadonov (Medvedev, Čudinov), 58. Mozjakin (Kuľomin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin, Plotnikov) – 30. Green (Spelling, O. Lauridsen), 50. Spelling. Rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Piechaczek (Nem.) – Tosenovjan (ČR), Mills (Kan.), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 7618 divákov.

Rusko: Bobrovskij – Jakovlev, Belov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Medvedev, Mironov – Dadonov, Šipačov, Panarin – Mozjakin, Malkin, Kuľomin – Anisimov, Plotnikov, Tarasenko – Širokov, Tichonov, Kovaľčuk

Dánsko: Dahm – Kristensen, M. Lauridsen, Bödker, N. Jensen, Uldall, O. Lauridsen – Storm, J. Jensen, P. Bjorkstrand – Madsen, Jakobsen, Hardt – Spelling, Green, Staal – A. Poulsen, Starkov

Ruskí hokejisti zaznamenali na MS v Ostrave tretie víťazstvo, keď v stredu v B-skupine zdolali Dánsko 5:2. Zborná hrala ľahkovážne a s outsiderom mala problémy, v ostravskej ČEZ Aréne však do záverečných minút udržala tesný jednogólový náskok, ktorý v posledných dvoch minútach ešte prikrášlili Mozjakin a Tarasenko.

Rusi udreli prvýkrát v 11. minúte, keď využili presilovku. Dadonov nabil na pravý kruh Panarinovi a ten namieril presne – 1:0. V 14. minúte poistil vedenie Mozjakin, ktorý zužitkoval prihrávku Malkina. Dánom sa so šťastím podarilo znížiť v polovici stretnutia. Kapitán Green sa spoza bránky natlačil pred ňu a jeho strela sa odrazila od obrancu a brankárovho betónu do siete.

V 39. minúte bol rozdiel opäť dvojgólový, ďalšiu ruskú presilovku využil po dobrej strieľanej prihrávke Medvedeva Dadonov – 3:1. Rusi však hrali ľahkovážne, špeciálne to platilo o kapitánovi Kovaľčukovi, ktorý nastúpil až vo štvrtom útoku a výrazne sa pričinil o prvý inkasovaný gól.

Súperom tak dali nádej na zvrat a tí ju využili v 50. minúte, keď po Širokovovej chybe zužitkoval presilovku Spelling – 3:2. V 58. minúte však pridali ďalšie dva góly Mozjakin a Tarasenko a rozhodli o triumfe zbornej.

Artemij Panarin, útočník Ruska:
„Dali sme góly, ale nepredviedli sme takú hru, akú potrebujeme na majstrovstvách sveta. Musíme na tom ďalej pracovať. Pred nami sú náročnejší súperi a bude to ťažšie.“
Morten Green, útočník a kapitán Dánska:
„Chcel som potiahnuť puk pred bránku a asi niekoho trafil predtým, ako išiel do siete. V tom čase bolo dôležité dať gól a znížiť ich náskok.“