Kanada zdolala Švédsko 6:4, hoci prehrávala už 0:3. Na MS ostáva neporazená

Tempo, v ktorom nastúpili Švédi do stretnutia nebolo možné udržať do konca zápasu. Kanada to využila a za osem minút zmazala trojgólové manko.

Kanadskí hokejisti sa na MS v Česku naďalej vezú na víťaznej vlne. V stredajšom šlágri „pražskej“ A-skupiny predviedli so Švédmi skvelé predstavenie, v ktorom prehrávali už 0:3, no nekompromisnou hrou napokon otočili vývoj skóre na konečných 6:4. S dvanástimi bodmi sú po štyroch zápasoch suverénnym tabuľkovým lídrom.

ŠVÉDSKO – KANADA 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Góly: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom, Lindholm), 18. Forsberg (Ekman-Larsson, Klingberg), 36. Möller (Sjögren, Ekman-Larsson) – 27. Ekblad (Burns, O’Reilly), 32. Hall (tr. strieľanie), 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 59. Seguin (O’Reilly). Rozhodcovia: Wehrli (Švaj.), Ronn (Fín.) – Puolakka (Fín.), Lhotský (ČR), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Švédsko: Enroth – Klefbom, Ekman-Larsson, Klingberg, Kronwall, Ekholm, Granberg – Forsberg, Lander, Eriksson – Lindström, Sjögren, Möller – Rask, Ericsson, Lindholm – Hjalmarsson, Lundqvist, Josefson

Kanada: Smith – Hamhuis, Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby, Spezza – Ennis, Giroux, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Eakin, O’Reilly, Toffoli – Couturier

Švédi sa na Kanadu výborne pripravili. V prvej tretine súpera prevýšili herne i korčuliarsky, vysokým pressingom mu nedovolili založiť súvislejšiu akciu a už v 6. minúte sa tešili z presnej trefy Landera. Aj po góle pôsobili aktívnejším dojmom a do prestávky ešte dvakrát zaslúžene zmrazili suverénnych Kanaďanov. V tomto tempe však nemohli vydržať až do konca.

Zámorskí hráči pritvrdili, prebrali iniciatívu a úspešne súpera vyviedli z koncentrácie. Trojgólové manko nekompromisnou, no účelnou hrou zmazali, ale Möller v 36. minúte opäť prestrelil neistého Smitha – 4:3.

V tretej tretine pokračovalo grandiózne predstavenie, avšak postupne gradovalo pod kanadskou taktovkou. Dve stopercentné šance ešte vyrovnanie nepriniesli, ale v 51. minúte ho už Crosby vypracoval pre Wierciocha. Neustupujúca aktivita „kolísky hokeja“ vyústila až do piateho gólu, ktorý zariadila presná delovka Ennisa a cenný triumf potvrdil do prázdnej bránky Seguin.

Tyler Seguin, autor šiesteho gólu Kanady: „Po prvej tretine sme potrebovali budíček. Prišli sme do kabíny a rozprávali sa pred začiatkom druhej tretiny. Všetci chlapci hovorili, že to vieme aj lepšie a že vieme dávať góly. Toto všetko sme spojili do jedného a išli si po tri body.“
Filip Forsberg, autor tretieho gólu Švédska: „Prvá tretina bola z našej strany skutočne vydarená, ale potom Kanada zmenila svoj štýl, my sme mu podľahli, nechali ich atakovať nás. To sa dobrému tímu jednoducho nemôže stať.“