Sagan nezískal štvrtý titul, majstrovstvá sveta v Innsbrucku nedokončil. Dúhový dres získal Valverde

Peter Sagan počas MS v Innsbrucku. Foto – TASR/Martin Baumann

Majstrom sveta sa stal Španiel Alejandro Valverde.

Peter Sagan tri roky po sebe nosil dúhový dres pre majstra sveta v cyklistike. Jeho séria sa skončila až po 1099 dňoch na ťažkom horskom profile v rakúskom Innsbrucku.

Sagan pri štvrtom prejazde stúpania na Igls nestačil rýchlemu tempu a stratil kontakt s pelotónom približne 93 kilometrov pred cieľom.

Jeho strata sa postupne zväčšovala a preteky napokon nedokončil. Ako prvý o tom informoval portál cycling-info.sk.

Slovenský cyklista si bol pred pretekmi vedomý, že profil mu nevyhovuje a nebude patriť k favoritom. „Profil trate je náročný, takže uvidíme, čo to prinesie v nedeľu. Šancu majú, samozrejme, najmä vrchári,“ hovoril podľa TASR na tlačovej konferencii.

Saganovu prípravu a záver sezóny poznačil ťažký pád v 17. etape na Tour de France, pri ktorom utrpel nepríjemné zranenia.

Preteky nedokončili ani zvyšní slovenskí cyklisti Juraj Sagan, Marek Čanecký, Patrik Tybor, Erik Baška, Martin Haring a Martin Mahďar.

Sagan bude v budúcej sezóne pretekať v drese slovenského majstra. So súčasným tímom Bora-Hansgrohe predĺžil zmluvu do roku 2021, podobne ako jeho brat Juraj a Erik Baška.

Novým majstrom sveta sa stal 38-ročný Španiel Alejandro Valverde, ktorý v šprinte štvorice zdolal Romaina Bardeta, Michaela Woodsa a Toma Dumoulina.

Úspešná sezóna

28-ročný Sagan zažil jednu zo svojich najlepších sezón medzi profesionálmi. Pripísal si osem individuálnych víťazstiev. Na jar vyhral významné klasiky Gent-Wevelgem a monument Paríž-Roubaix.

Vyšla mu aj veľká časť Tour de France – vyhral tri etapy a napriek zraneniam z pádu dokázal Tour dokončiť a získal svoj šiesty zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Zranenia a únava však ovplyvnili záverečnú časť Saganovej sezóny – štartoval aj na Vuelte a España, kde sa niekoľkokrát neúspešne pokúšal o etapové víťazstvo.

Nasledujúcu sezónu začne tradične v januári na austrálskych pretekoch Tour Down Under.

🗳️ Ak chcete podporiť našu prácu pred druhým kolom volieb aj nad rámec predplatného, môžete to urobiť aj darom.🗳️

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].