Denník N

Ľudia, ktorí majú stravu podobnú stredomorskej, môžu menej trpieť depresiami

Foto - Fotolia
Foto – Fotolia

Analýza ukázala, že nezdravé stravovanie bolo spojené s vyšším výskytom depresií. Vedci však upozorňujú, že potrebný bude ďalší výskum.

Vedci zistili, že spracované potraviny, jedlá bohaté na cukry a tuky, vedú k zápalovým ochoreniam nielen čriev, ale aj celého tela. Z tohto hľadiska má nesprávne stravovanie také následky ako fajčenie, znečistené prostredie, obezita či nedostatok pohybu.

Nové zistenia sú v metaanalýze (analýza predošlých 41 štúdií), ktorá vyšla minulý mesiac v časopise Molecular Psychiatry.

„Existuje strava, ktorá môže vyvolať systémový zápal, čo môže priamo zvýšiť riziko depresie. Chronický zápal môže mať vplyv na duševné zdravie tým, že prenesie do mozgu prozápalové molekuly, ale môže tiež ovplyvniť neurotransmitery (látky prenášajúce informácie medzi neurónmi – pozn. red.) zodpovedné za reguláciu nálady,“ povedala pre britský denník Guardian hlavná autorka novej štúdie Camille Lassalová z University College v Londýne.

Dlhoročný výskum

Výskumníci vychádzali zo štúdií, v ktorých ľudia vypĺňali dotazníky týkajúce sa ich aktuálnych stravovacích návykov.

Tieto dotazníky porovnali so zdravými stravovacími faktormi – ako veľmi sa podobajú stredomorskej strave, zdravej strave založenej na indexe zdravého stravovania (Healthy Eating Index – HEI) či stravovaniu s cieľom zníženia krvného tlaku.  

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie