Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vyzerá to na Kočnera a začali sa preteky o to, kto s ním bol menší kamarát

1. Dve verzie príbehu o Kočnerovi. 2. Je to oficiálne: Kažimír už nechce byť v jednom tíme s Ficom. 3. Ruskí špióni útočia po Európe, ale buďte pokojní, u Lajčáka situáciu vyhodnocujú.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Dve verzie príbehu o Kočnerovi

V stredu večer sme napísali, že jeden z obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej označil za objednávateľa Mariána Kočnera. Sme si tým absolútne istí, hoci oficiálne informáciu nik nepotvrdil.

Vo štvrtok ráno najskôr Markíza priniesla správu, že advokátka dotyčného takúto výpoveď potvrdila. Neskôr pre Joj tá istá právnička dementovala, že niečo také povedala. Z hľadiska faktov je to zbytočná odbočka. Marián Kočner sa naozaj v prípade spomína ako možný objednávateľ.

Mimoriadne vážna informácia sa objavila vo štvrtok večer. Aktuality napísali, že časť obvinených z Kuciakovej vraždy plánovala zabiť aj námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. Ide o predstaviteľa inštitúcie, ktorá bola v minulosti ku Kočnerovi prehnane láskavá, ale v posledných mesiacoch ho tvrdo naháňala. Nevyhnutne to spustí vlnu pochybností a viac či menej uletených teórií, ktoré urobia v prípade ešte väčší chaos.

Táto informácia však môže zároveň spôsobiť, že v policajtoch a prokurátoroch vyvolá podobnú vlnu súdržnosti, akú zažili novinári práve po Kuciakovej vražde.

Zostručnime to na súboj Fico proti Sulíkovi

Politici už v rôznej miere otvorene počítajú s tým, že policajti v Kočnerovi našli skutočného objednávateľa. Podľa toho, ku ktorému táboru patria, sa v zásade opakujú dve verzie príbehu. Keďže to teraz budú robiť dlho, treba medzi nimi rozsúdiť.

Prvú verziu dva dni

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie