Denník N

Smerácka klika urobila zo Slovenska Kočnersko (udalosti týždňa)

Štrasser, Bezák, Koščová Stach a Korda vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Ján Štrasser, spisovateľ

Udalosť týždňa

Nobelovu cenu za medicínu udelili Jamesovi P. Allisonovi a Tasuku Honjovi „za objav liečby rakoviny na základe inhibície negatívnej imunitnej regulácie“. Netrápme sa, že nevieme odborne posúdiť, čo to je a ako to funguje. Každý pokrok v boji s rakovinou je skvelá vec.

Podcenená udalosť

Robert Fico vie, že za vraždou novinára Jána Kuciaka nie je talianska mafia. Odkiaľ to môže jeden zo 150 radových poslancov NR SR legálne vedieť? No asi odtiaľ, odkiaľ pred časom vedel, že Igor Matovič podvádzal na daniach. Je taká latinská fráza – cui prodest? Odpoveď: po Ficovom výroku môže istá Mária T. pokojnejšie spávať. A istý Marian K. v Leopoldove veľmi nepokojne. Ale to je už iný príbeh. Alebo nie celkom iný?

Prešľap týždňa

Pri Kaliňákovom permanentnom vysvetľovaní, ako sme vládnym špeciálom unášali/neunášali vietnamského podnikateľa, mi napadlo, že keby sa exminister vnútra uchádzal o miesto akrobata v slávnom Cirque du Soleil, mal by veľké šance na prijatie. Málokto sa vie tak kreatívne krútiť, vykrúcať, prekrúcať, hadiť, zvíjať, zvŕtať, kľukatiť, ohýbať, kľučkovať… A tie nevinné oči!

Citát týždňa

Nový čas: „Bývalý minister školstva Peter Plavčan oddnes pôsobí ako rektor Vysokej školy Danubius v Sládkovičove.“ Komentár: Yesssss!

 

Braňo Bezák, copywriter, hudobník

Udalosť týždňa

Aj Kočner si zaslúži prezumpciu neviny. Ale určite si ju nezaslúži garnitúra, ktorá urobila zo Slovenska Kočnersko. Smerácka klika svojou túžbou po moci a majetku hnojila pôdu Kočnerovi tak bezostyšne a tak dlho, že niet priestoru na dôvodnú pochybnosť. Jednou rukou rozdávali sociálne balíčky a druhou čistili zločincom cestičku pomedzi zákony. Topiac sa v luxuse nahonobenom znásilňovaním tejto krajiny si možno teraz hovoria, že to stálo za to. To si donedávna hovoril aj Kočner.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Udalosti týždňa

Teraz najčítanejšie