Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový Newsfilter: Nečudujme sa, že sa Fico bojí verzie s Kočnerom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Objednávateľa vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ešte nepoznáme, ale Smer sa už bojí. 2. Nie Nemci, ale Kaliňák zlyhal v kauze únos Vietnamca. 3. Kažimír predstavil svoj posledný rozpočet.

Udalosti týždňa vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Táto vláda ešte nedávno Kočnera chránila

Ako rástlo podozrenie, že hlavným objednávateľom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej môže byť Marian Kočner, Smer sa s hysterickým Robertom Ficom pokúšal ovládnuť diskusiu s cieľom odvrátiť pozornosť od seba.

Aj keď sa mu to nepodarilo, rozumieme tomu. Ak totiž vyšetrovatelia Kočnera skutočne obvinia, Smer a všetci tí, ktorí mu doteraz pomáhali, budú ťažko vysvetľovať, ako je možné, že sa mu tak dlho napriek všetkým jeho pofidérnym praktikám dostávalo takého privilegovaného zaobchádzania.

Nejde o to, kto si s kým tyká, ale čo všetko bola súčasná moc preňho ochotná urobiť. Jeden taký príklad je len z minulého roka.

Pamätáte si na amnestie? Vládna koalícia spolu s opozíciou ústavnou väčšinou zrušila amnestie zastupujúceho prezidenta Vladimíra Mečiara. Ale nie všetky. Dve milosti zostali nedotknuté, pretože to bola podmienka vládnej koalície. Bol to konkrétne Smer, ktorý odmietal spojiť hlasovanie aj o dvoch amnestiách udelených v kauze Technopol. Obe sa týkajú Mariana Kočnera.

Koalícia vlani veľmi nepresvedčivo svoje rozhodnutie vysvetľovala tým, že cieľom je zrušiť amnestie pri teroristickom štátnom akte únosu syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča, nie pri podvode s Technopolom.

Skutočný dôvod však môže byť aj celkom iný. Ak by k zrušeniu amnestií pre Kočnera došlo, vylúčilo by sa premlčanie spáchaných trestných činov a donedávna chránenec najvyšších politických aj ekonomických kruhov by mal problém.

Spomeňte si na to, keď budete v najbližších dňoch opäť počúvať nervózneho predsedu Smeru, ako hovorí, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie