Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Zastavte Danka, kým je čas

Andrej Danko sa často fotil s Viačeslavom Volodinom, na otázky o sankciách voči Rusku neodpovedá. Foto - FB Andreja Danka
Andrej Danko sa často fotil s Viačeslavom Volodinom, na otázky o sankciách voči Rusku neodpovedá. Foto – FB Andreja Danka

1. Danko si bez odporu robí, čo sa mu zachce. 2. Vedci varujú, že sa nám veľmi kráti čas. 3. Najhoršie hospodária v nemocniciach štát, župy a Ivan Kmotrík.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Danko si bez odporu robí, čo sa mu zachce

Preč sú časy, keď predseda SNS pôsobil ako fackovací panák Smeru. Dnes uvažuje o kandidatúre za prezidenta a, najmä, robí vlastnú zahraničnú politiku. Veľmi nebezpečnú zahraničnú politiku, ktorá je na svetelné roky vzdialená nielen názorom veľkej časti opozičných voličov, ale aj vládneho Mosta-Híd.

Andrej Danko je od pondelka do stredy v Turecku na treťom stretnutí predsedov parlamentov eurázijských štátov. Honosný názov nie je ničím iným než šifrou na snahu Kremľa rozširovať svoj škodlivý vplyv do čo najväčšieho počtu krajín (projekt Eurázie si vymyslel Putin ako protiváhu Európskej únie a prvý samit predsedov parlamentov sa uskutočnil v Moskve pod patronátom tamojšieho predsedu parlamentu, toho času na sankčnom zozname).

Andrej Danko pri tom bude pomáhať ako jeden z 39 účastníkov. Okrem neho do Turecka prišli len dvaja predsedovia parlamentov členských krajín Európskej únie – maďarský a bulharský.

Významné zastúpenie majú štáty, s ktorými musíme mať mierové vzťahy a môžeme (s niektorými musíme) obchodovať, ale určite nie sú nasledovania hodným vzorom. Rusko je presne tým príkladom.

Dankovým problémom a nebezpečenstvom pre nás ostatných je, že hoci mu vraj ide

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie