Denník N

Newsfilter: Vrahom do hláv neuvidíme, ale aspoň vieme, ako to urobili

Polícia privádza na súd obvinených z vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Foto - TASR
Polícia privádza na súd obvinených z vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Foto – TASR

1. Súd ukázal, ako sa odohrala vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. 2. Smer neklesá a možno dokonca rastie. 3. Danko sa rozpráva s Rusmi, Lajčák sa tvári, že tu nie je.

Udalosti dňa vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Vražda za štyri minúty

V prípade obvinenia z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v utorok objavili dve novinky. Prvá je, že Najvyšší súd zamietol sťažnosti troch zo štyroch obvinených, ktorí preto naďalej zostávajú vo väzbe. Podľa senátu, ktorému predsedal Štefan Harabin, dôvody na ich väzbu naďalej pretrvávajú.

O druhú novinku sa postaral Špecializovaný trestný súd. Ten novinárom sprístupnil anonymizované uznesenie o vzatí do väzby štyroch obvinených, ktoré si vyžiadala redakcia Aktualít. Dozvedeli sme sa z neho, ako podľa všetkého prebiehala príprava i vykonanie vraždy, ako aj to, čo sa dialo po tom.

Kým doteraz mohla mať verejnosť o tomto čine len hrubú predstavu, teraz sa môže zoznámiť aj s detailami, aké mala možnosť poznať len z kníh či z filmov. Z faktu, že v tomto prípade nešlo o fikciu, ale bola to realita, hoci opísaná suchým policajným jazykom, zviera žalúdok aj po viac ako siedmich mesiacoch od vraždy.

Silné dôkazy. Podľa polície sprostredkovateľka vraždy hovorila o peniazoch,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie