Pokazená hlavička vo finále Ligy majstrov a dlhá depresia. Hráč United prehovoril o traume, ktorú mu priniesol futbal

Sklamaný Michael Carrick (v strede) po inkasovanom góle v ligovom zápase. Foto - TASR/AP
Sklamaný Michael Carrick (v strede) po inkasovanom góle v ligovom zápase. Foto – TASR/AP

Jedna nepresná hlavička, prihrávka na kopačku súpera a následne inkasovaný gól. Celá herná situácia trvala len pár sekúnd a väčšina fanúšikov na ňu už dávno zabudla.

Bývalý futbalista Manchestru United Michael Carrick však zabudnúť nedokáže. Aj keby veľmi chcel.

Uznávaný záložník z anglického veľkoklubu sa krátko po skončení kariéry rozhodol hovoriť o téme, ktorú aktívni športovci pred verejnosťou aj spoluhráčmi radšej skrývajú.

Hovorí o traume a depresiách, ktoré zažíval po prehre jeho tímu v zápase s Barcelonou vo finále Ligy majstrov v roku 2009.

Carrick už v 10. minúte finále, ktoré sa hralo v Ríme, hlavičkoval loptu na kopačku Andrésa Iniestu. Ten ju posunul Samuelovi Etoovi a Kamerunčan strelil prvý gól zápasu. Druhý pridal v 70. minúte Messi a Barcelona zvíťazila 2:0.

O psychických problémoch, ktoré nasledovali, rozpráva Carrick v autobiografii Between the Lines, ktorá vychádza tento týždeň v spolupráci s britskými novinami The Times.

Carrickova (v bielom) hlavička a prvý gól Barcelony sú v úvode videa

Obviňoval sa

Depresie prišli hneď po záverečnom hvizde, no Carrick predpokladal, že je to len sklamanie, aké futbalisti po nevydarených zápasoch prežívajú pravidelne.

Krátko po finále odcestoval s manželkou a 15-mesačnou dcérou na dovolenku na Malorku v nádeji, že na finálové sklamanie zabudne. No nestalo sa tak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.