Česko zdolalo Francúzsko 5:1. Domácich upokojil až gól Jágra

Českí hokejisti sú po výhre nad Francúzkom blízko postupu do štvrťfinále. Na svojho súpera vysali 46 striel.

A-skupina:

Česko – Francúzsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig). Rozhodcovia: Nord (Švéd.), Rantala – Suominen (oba Fín.), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Česko: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Simon – Červenka, Novotný, Erat – Smoleňák, Koukal, Zaťovič

Francúzsko: Hardy – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, Roussel, T. Da Costa – Bertrand, Raux, S. Treille – Claireaux, Lamperier, Guttig.

Hokejisti domáceho Česka vyhrali vo štvrtok v ich štvrtom zápase na MS nad Francúzskom 5:1. Druhýkrát v pražskej A-skupine získali tri body a po 46-pokusovom streleckom hone na „galského kohúta“ spravili zásadný krok k očakávanému postupu do štvrťfinále.

Po dvoch tretinách mali Česi na konte 32 striel a stav 2:1 bol v protiklade s dianím na ľade. Domáci mali drvivú prevahu a okrem dvoch gólov a registrovaných zásahov Hardyho len v druhej časti trafili štyrikrát žŕdku a viac ako desaťkrát ich delovky mierili tesne vedľa.

Francúzi toho dlho nič nepredviedli, hoci zhruba úvodných desať minút držali favorita na dištanc, no potom sa dostali pod tlak.

Keď Česi dosiahli prvé dva góly, mal nasledovať logický scenár zvyšovania skóre, no prekvapujúco došlo k skorigovaniu. Bola to len druhá čistá šanca Francúzov, ktorí sa potom opäť dostali pod jarmo súpera, ale na prelome druhého a tretieho dejstva viackrát zahrozili.

Lenže paradoxne v ich najlepšej fáze dorazil puk tesne pred bránkoviskom Jágr, stav 3:1 znamenal pre trochu nervózny český tím upokojenie a ďalšie góly.