Denník N

SNS môžeme označiť za stranu hromadného ničenia (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Bezák, Koščová Stach, Korda a Goda vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Podcenený moment 

Vládna koalícia ako dôvod svojho vzniku uvádzala: „ Je nevyhnutné postaviť bariéru proti posilneniu pravicového extrémizmu a fašizmu“. Klauzula „o boji proti fašizmu a pravicovému extrémizmu“ je zaradená do Programového vyhlásenia vlády.  Kotleba – ĽSNS je aktuálne treťou najsilnejšou stranou na Slovensku. Smer si dvíha svoje preferencie ruka v ruke s posilňovaním politického extrémizmu. Aj s pomocou polície, ktorá dospela k názoru, že oslavný príspevok na sociálnych sieťach o Adolfovi Hitlerovi jedného z poslancov ĽSNS bol iba „pokusom autora o vyzdvihnutie pozitív nemeckého štátu“. Vládna koalícia nás salámovou metódou posúva k politickému extrémizmu. Nestavia bariéru, stiera rozdiely. A popiera dôvod svojej existencie.

Udalosť týždňa

Vláda schválila štátny rozpočet. Obrana bude investovať obrovské sumy, aj do drahých stíhačiek, pričom nám vzdušný priestor istý čas budú asi chrániť susedia. A prečo by vlastne vzdušný priestor členskej krajiny NATO nemohol byť takto chránený trvalo? O dohode sa rokovalo už pred 8 rokmi. Je to lacnejšie a rozumnejšie. Dokonca v súlade so strategickými prioritami našich ozbrojených síl vrámci NATO. Asi to je problém: nebol by biznis.

Prešľap týždňa

Za mečiarizmu existoval interný dokument obsahujúci zoznam mien a inštitúcií, ktoré nemohli vystupovať vo verejnoprávnych médiách. Dnešný interný dokument o cenzúre opozície a protestných hnutí je rovnakým zásahom do podstaty verejnoprávnych médií, porušením zákona a útokom nielen na slobodu médií, ale na základné piliere demokracie. Ale čo už, keď poslanec Fico povedal, že s RTVS treba niečo urobiť… Smutný je osud sluhov, ktorí sa spreneveria svojej profesii. Politici ich použijú a prežijú.

Citát týždňa:

„O počasí sme sa nebavili vôbec, rozprávali sme sa len o politike a pre mňa ako nováčika v politike tie informácie, ktorými disponoval, bolo ich množstvo a obrovská spletitosť, mali význam. Bol to taký rýchlokurz z úvodu do pozadia slovenskej politiky.“

Richard Sulík, 10. októbra 2018 o rozhovoroch s Marianom Kočnerom v rokoch 2006 – 2010

 

Ján Štrasser, spisovateľ

Prešľap týždňa 1

Ak nás nebudú chcieť na Západe, obrátime sa na Východ, vyhrážal sa v roku 1995 Vladimír Mečiar. Mečiar je preč, sme na Západe, Mečiar je späť –predseda parlamentu Andrej Danko sa vytrvalo obracia smerom k Putinovej Eurázii, ktorej smrteľnú hrozbu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Andrej Danko

Udalosti týždňa

Teraz najčítanejšie