Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Danko už rozhneval aj Lajčáka a učiteľov z banskobystrickej univerzity

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Lajčák sa narovnal a zrozumiteľne skritizoval Danka; 2. Predseda SNS vyprovokoval aj akademikov – tí spisujú petície; 3. Konev v Banskej Bystrici nebude.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a skomentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Lajčák by bol silnejší, keby mal podporu Fica a Pellegriniho

V uplynulých dňoch sme sa v Newsfiltri venovali zahraničnopolitickým úvahám Andreja Danka už trikrát. Dvakrát sme pri tom vyjadrili počudovanie, prečo nie je v tejto súvislosti počuť ministra zahraničia považovaného za zástancu našej orientácie na Západ. Našťastie, minister sa predsa len ozval, a to oveľa ostrejšie, ako sme uňho zvyknutí.

Mimo našej línie. Ako informoval portál euractiv.sk, Lajčák v diskusii s eurokomisárom Marošom Šefčovičom komentoval Dankovo počínanie slovami: „Chcem jasne povedať, že nerozumiem tomu, prečo pán predseda parlamentu až takýmto spôsobom cítil potrebu vyznávať lásku človeku, ktorý je na sankčných zoznamoch. Vybočilo to z rámca, ktorý považujem za zahraničnopolitickú líniu Slovenskej republiky.“

Minister tiež dodal, že Slovensko by nemalo dovoliť, aby sa spochybňovalo zahraničnopolitické ukotvenie, „a tie statusy a selfie na Facebooku to spochybňujú, preto s tým nemôžem súhlasiť“.

Lajčák hovoril aj o tom, že sankcie sa zrušia vtedy, keď pominú dôvody, pre ktoré sa zaviedli. „Je nepredstaviteľné, aby sa sankcie zrušili bez toho, aby ruská strana urobila to, čo sa od nej očakáva.“

Ťažšie váhy nad Lajčákom. Minister si za tieto jasné vety zaslúži potlesk. Po predsedníčke parlamentného zahraničného výboru Kataríne Cséfalvayovej je druhým človekom z koalície, ktorý dal tento týždeň Dankovi najavo, že si nemôže hovoriť, čo chce, ale že ako reprezentant štátu musí rešpektovať našu oficiálnu politiku. Navyše Lajčákova politická váha je oveľa väčšia.

Problém je však v tom, že nad Lajčákom sú ešte

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie