Švédsko porazilo výborne hrajúcich Nemcov 4:3

Hokejisti Nemecka si napriek prehre napravili reputáciu po debakli 0:10 s Kanadou. Favoritovi zo Švédska sekundovali v celom stretnutí.

A-skupina:

ŠVÉDSKO – NEMECKO 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 12. Möller (Lindström, Sjögren), 13. Lindström (Möller), 43. Klingberg (Kronwall, Möller), 49. Möller (Ekman-Larsson, Lindström) – 16. Kink (Rieder, Daschner), 30. Krämmer, 55. Plachta (Hospelt, Seidenberg). Vylúčení: 3:2 na 2 min., navyše: 20. Daschner 5+DKZ za nedovolené bránenie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Švédsko: Enroth – Klefbom, Ekman-Larsson, Klingberg, Kronwall, Ahnelöv, Rahimi, Ekholm – Forsberg, Lander, Eriksson – Lindström, Sjögren, Möller – Ericsson, Rask, Lindholm – Hjalmarsson, Lundqvist, Josefson

Nemecko: Pielmeier – Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp – Reimer, Hager, Ehliz – Rieder, Pietta, Wolf – Kink, Hospelt, Plachta – Oppenheimer, Raedeke, Krämmer.

Hokejisti Švédska vyhrali vo štvrtok na MS nad Nemeckom 4:3. Tri korunky si tak po Kanade v pražskej A-skupine prakticky zabezpečili postup do štvrťfinále.

Nemci zaskočili súpera aktívnou hrou, ktorej sprvoti chýbali útočné realizácie, ale aspoň určili smerovanie zápasu. To pre Švédov nebolo nijako lichotivé, pôsobili príliš chladne, naopak nadšene hrajúci súper bol čoraz dobiedzavejší.

Oprava mantinelu s takmer polhodinovým zdržaním pomohla trom korunkám k dvom rýchlym gólom, ale Nemci sa nevzdali a ešte v prvej časti znížili. Druhá tretina bola v ich podaní suverénne najlepšou na turnaji.

Prvých 5 minút excelentne ustáli 5-minútové oslabenie, keď všetko zblokovali a obetavosť ich zdobila aj naďalej, v protiklade k bezduchej hre Švédov. Nemci parádnym gólom vyrovnali a minimálne trikrát sa mohli dostať do vedenia, na druhej strane skvele chytal Pielmeier.

V tretej tretine sa prejavila väčšia rutina a individuálna zručnosť hráčov Švédska, ktorí však víťazstvo museli brániť do poslednej minúty.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].